05 Aralık 2022, Pazartesi
Giriş: 25.06.2022 17:44 | Son Güncelleme: 25.06.2022 17:50

Yangından toprağın altına gizlenerek kurtulan hayvanları arıyorlar

Marmaris'teki orman yangınında alevlerden kaçmak için toprağın altına saklanan hayvanları arayan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) gönüllüleri, çok sayıda kaplumbağa ve kirpiyi yanmaktan kurtardı
Yangından toprağın altına gizlenerek kurtulan hayvanları arıyorlar - Resim: 1

Hisarönü Mahallesi Bördübet ve Yedi Adalar bölgesinde 21 Haziran'da çıkan orman yangınının ardından yanan alanlarda canlı kalmayı başaran hayvanların bulunması için çaba gösteriliyor.

1 | 19
Yangından toprağın altına gizlenerek kurtulan hayvanları arıyorlar - Resim: 2

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri de yangının kontrol altına alındığı noktalara giderek hayvanların saklanabileceği yerlerde çalışma yürütüyor.

2 | 19
Yangından toprağın altına gizlenerek kurtulan hayvanları arıyorlar - Resim: 3

HAYTAP Aydın Temsilcisi Mehmet Gürhan Tığoğlu, Marmaris'te yangının ardından federasyon olarak hayvanları kurtarma çalışmasına katıldıklarını belirtti.

3 | 19
Yangından toprağın altına gizlenerek kurtulan hayvanları arıyorlar - Resim: 4

Yangın bölgesinde canlı kalmayı başaran hayvanlara ulaşmak için gönüllülerin büyük çaba sarf ettiğini anlatan Tığoğlu, "Hayvanların bir bölümü alevlerden kaçabiliyor, kaplumbağa, kirpi gibi hayvanlar ise toprağın altına saklanarak kendilerini kurtarmaya çalışıyor. Gönüllülerimiz tüm günü yanan bölgelerde geçirerek hayvanlardan bir iz bulmaya çalışıyor. Bu gerçekten samanlıkta iğne aramak gibi bir şey" dedi.

4 | 19