14 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 25.04.2023 10:41 | Son Güncelleme: 25.04.2023 10:52

YSK Çanakkale milletvekili kesin aday listesi

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Çanakkale kesin aday listesi yayımlandı
YSK Çanakkale milletvekili kesin aday listesi

Partilerin Çanakkale milletvekili kesin aday listesi

MİLLET PARTİSİ

1. MUSTAFA ÇETİNKAYA - YÜKSEK - EĞİTİMCİ
2. İBRAHİM HALİL SİPAHİ - YÜKSEK - SUBAY
3. SÜLEYMAN GÖYCINCIK - ORTA - MUHASEBECİ
4. SEYHAN TAŞTEPE - ORTA - TURİZMCİ

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

1. SULTAN SÖYLEMEZ - YÜKSEK - EMEKLİ
2. FİRDES YORULMAZ - ORTA - İŞÇİ
3. ROJWAN BAYKARA - YÜKSEK - İŞ İNSANI
4. ALİ BENER - İLK - İŞÇİ

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1. NEVİN ASLAN - ORTA - İŞSİZ
2. EFTAL YILDIRIM - YÜKSEK - HEKİM
3 ÖMER ÜSTÜN - ORTA - DÖŞEME İŞÇİSİ
4. REYHAN YILDIRIM - YÜKSEK - YAZAR

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

1. YUSUF ÇAKAR - ORTA - İŞÇİ
2. MEHMET HADİ DEMİR - ORTA - ÖĞRENCİ
3. ZANA ÖZKAN - YÜKSEK - İŞÇİ
4. SERAP ÇETİNKAYA - İLK - İŞÇİ

SOL PARTİ

1. SELAHATTİN YAĞCI - YÜKSEK - EMEKLİ
2. HAYRİYE EKİN - YÜKSEK - EMEKLİ
3. ZUHAL DEMİRTAŞ - ORTA - EMEKLİ
4. ENGİN AYFER - ORTA - EMEKLİ

GENÇ PARTİ

1. FEVZİ CENGİZ - İLK - ESNAF
2. FERHUNDE RUHAN BAŞARIR - ORTA - EMEKLİ
3. HÜSNÜ KINASAKAL - İLK - EMEKLİ
4. İSMAİL ÖZÇELİK - ORTA - DÖŞEMECİ

MEMLEKET PARTİSİ

1. AYCAN ATALAY - YÜKSEK - SOSYAL HİZMETLER UZMANI
2. ATALAY SEÇKİN - YÜKSEK - MÜTEAHHİT
3. - İLK -NUR İNCE - ORTA - HEMŞİRE
4. TALHA YILMAZ - YÜKSEK - ÖĞRENCİ

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1. LEVENT ÇAVUŞ - ORTA - EMEKLİ
2. DAVUT AYDIN - ORTA - İŞÇİ
3. MUHAMMED ALİ DAĞ - YÜKSEK - EMEKLİ
4. ENES ŞAHİN - YÜKSEK - TEKNİKER

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1. AYHAN GİDER - YÜKSEK - TARIM EKONOMİSİ
2. JÜLİDE İSKENDEROĞLU - YÜKSEK - YÖNETİCİ - REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER
3. NAZIM HİKMET KESKİNER - YÜKSEK - DİŞ HEKİMİ
4. HALİL ZAHİT MERT - YÜKSEK - ÇİNİCİLİK VE SERAMİK TEKNİSYENİ

YENİDEN REFAH PARTİSİ

1. CAHİT BOLELLİ - ORTA - ESNAF
2. KADİR PEHLİVANOĞLU - ORTA - İŞ ADAMI
3. SERKAN KURU - ORTA - İŞÇİ
4. YÜKSEL ÜSTÜN - ORTA - İŞ İNSANI

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1. SITKI KEÇECİ - YÜKSEK - VETERİNER HEKİM
2. NAHİT ÖZKAN - YÜKSEK - VETERİNER HEKİM
3. HASAN BABADAĞLI - ORTA - EMEKLİ
4. FATİH ŞAHİN - ORTA - MÜTEAHHİT

YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ

1. ADİLE YALÇIN - İLK - ESNAF
2. SİNAN EKİNCİ - ORTA - ESNAF
3. SEDA ALÇINAR - YÜKSEK - AVUKAT
4. ERGİN FİDAN - ORTA - EMEKLİ

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ

1. AYFER GÖL - YÜKSEK - BİYOLOJİ
2. REYHAN ÇALIŞKAN - YÜKSEK - ÖĞRETMEN
3. ONUR BAYTAR - ORTA - ÖĞRENCİ
4. DORUK ULAŞ ÖZDEMİR - YÜKSEK - ÖĞRENCİ

ADALET BİRLİK PARTİSİ

1. ERHAN PİLİÇÇİ - ORTA - SERBEST
2. NİHAL ÇAKIRER - YÜKSEK - SERBEST
3. TAYYAR ÇAKMAK - ORTA - SERBEST
4. CANBERK ÇAKIRER - YÜKSEK - SERBEST

ANAVATAN PARTİSİ

1. BAYRAM KORKMAZ - YÜKSEK - İNŞAAT MÜHENDİSİ
2. AHMET KÖK - YÜKSEK - İŞ İNSANI
3. BELMA KANTAR - ORTA - İŞ İNSANI
4. ERAY ENGİN YILMAZ - ORTA - LİSE

YENİLİK PARTİSİ

1. YUNUS EMRE KOCA - YÜKSEK - SERBEST
2. RECEP ULUYILDIZ - YÜKSEK - KİMYA MÜHENDİSİ
3. TARIK ÇINAR - ORTA - SERBEST MESLEK
4. VEYSİ TURAN - ORTA - LOJİSTİK

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

1. ZEYNEP YAĞLI - YÜKSEK - İŞLETMECİ
2. KEREM FİDAN - ORTA - ÖĞRENCİ
3. NURHAYAT ÖZEL - İLK - EV KADINI
4. BARAN YETGİN - ORTA - ÖĞRENCİ

MİLLİ YOL PARTİSİ

1. SONGÜL KÖYÇAVUŞU - YÜKSEK - ÖZEL SEKTÖR
2. FATİH PİŞTAR - YÜKSEK - İŞ İNSANI
3. ŞÜKRÜ ATICI - ORTA - İŞ İNSANI
4. ELİFE KAHVECİ - ORTA - ÖZEL SEKTÖR

VATAN PARTİSİ

1. MUSA UZUN - YÜKSEK - ZİRAAT MÜHENDİSİ
2. NECATİ ÇİNÇE - ORTA - EMLAK
3. HÜSEYİN ÇAKICI - ORTA - EMEKLİ ASTSUBAY
4. SONER SEVİNDİK - YÜKSEK - MİMAR

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ

1. EMRE DİŞLİ - İLK - BERBER
2. HASAN AKGÜN - İLK - İŞ İNSANI
3. NAGİHAN KAYAARDI - ORTA - İŞ İNSANI
4. İSA GÖK - ORTA - İŞ İNSANI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1. İSMET GÜNEŞHAN - YÜKSEK - İŞ İNSANI
2. ÖZGÜR CEYLAN - YÜKSEK - MALİ MÜŞAVİR İŞ İNSANI
3. YEŞİM KARADAĞ - YÜKSEK - EKONOMİST
4. TUĞBERK GÜZEL - YÜKSEK - OTELCİLİK

İYİ PARTİ

1. RIDVAN UZ - YÜKSEK - İŞ ADAMI
2. CENGİZ YALÇIN - ORTA - SİG- ORTA -CI
3. ZİŞAN ÖZAYDIN - YÜKSEK - AVUKAT
4. MEVLÜT İNANÇ - YÜKSEK - ESNAF

ADALET PARTİSİ

1. BARIŞ ERAY YILDEMİR - ORTA - SERBEST
2. GÖKHAN SERBEST - İLK - SERBEST
3. ALEV PERK PUL - YÜKSEK - SERBEST
4. ERDİ KURETA - ORTA - SERBEST

ZAFER PARTİSİ

1. MEHMET KIRMACI - YÜKSEK - AVUKAT
2. YASİN ÇEVİK - YÜKSEK - DEVLET MEMURU
3. DEMET YENER - YÜKSEK - ÖĞRETMEN
4. MEHMET TAŞKIN - YÜKSEK - MÜHENDİS