19 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Giriş: 31.05.2024 16:50 | Son Güncelleme: 31.05.2024 17:02

Oyuncu Ahmet Uğurlu son yolculuğuna uğurlandı

Tabutta Rövaşata, Yol Ayrımı ve Behzat Ç. gibi yapımlarda rol alan sinema ve tiyatro oyuncusu Ahmet Uğurlu son yolculuğuna uğurlandı
Kaynak: AA
Oyuncu Ahmet Uğurlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 1

Şakirin Camii'nde öğle vaktini müteakip kılınan cenaze namazına, usta oyuncu Ahmet Uğurlu'nun eşi Necef Uğurlu ve kardeşi Mustafa Uğurlu'nun yanı sıra tiyatro ve sinema dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Oyuncu Ahmet Uğurlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 2

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Uğurlu'nun çok yetenekli ve özel bir aktör olduğunu ifade ederek, "Türk tiyatrosu ve sineması için çok acı bir kayıp. Kederimiz sonsuz. Bunlar bizim ustalarımız" değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncu Ahmet Uğurlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 3

Oyuncunun eşi Necef Uğurlu da 40 yıllık huzurlu bir evlilik yaşadıklarını belirterek, "Meslektaşları onun baş tacıydı. İncinse de incitmezdi. Bütün dünya kucakladı onu ama o Türkiye'den vazgeçmedi" ifadelerini kullandı.

Oyuncu Ahmet Uğurlu son yolculuğuna uğurlandı - Resim: 4

Yönetmen ve yapımcı Derviş Zaim ise yaptığı açıklamada, Uğurlu'nun dizi ve film projelerinde hem insan hem de sanatçı olarak üst düzey bir performans gösterdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi Türk oyuncularından bir tanesidir. Çok rahatlıkla bir elin parmakları arasında sayılabilecek iyi bir Türk oyuncuydu. İnsan olarak da olağanüstüydü. Zor koşullarda yaptığımız 'Tabutta Rövaşata' filmi için çok incelikli bir oyun sergilemekle kalmamıştı, aynı zamanda onun gerçekleşebilmesi için benimle beraber ter dökmüştü. Dolayısıyla onu unutmam mümkün değil. Çok büyük bir sanatçıyı kaybettik.