23 Nisan 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 04.02.2024 18:21 | Son Güncelleme: 04.02.2024 18:29

Apple Vision Pro satışa çıkar çıkmaz parçalarına ayrıldı

Teknolojik cihazların tüm parçalarını yakından incelemek adına söken iFixit, bu kez 3499 dolarlık Apple Vision Pro'yu masaya koydu ve ürünü parçalarına ayırdı
Apple Vision Pro satışa çıkar çıkmaz parçalarına ayrıldı

Bugüne dek Vision Pro'yı tasarımı ve kısa kullanıcı videolarıyla tanıdık. Ancak bu kez ürünün 'içi dışarı' çıktı ve içinde kullanılan parçalar objektiflere yansıdı. iFixit'in Vision Pro'yu sökme işlemi, bir dizi kamera ve sensör, fanlar, lens motorları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli dahili bileşenleri ortaya çıkardı.

Tahmin edildiği gibi ürünü açmak ve onarım işlemi yapmak zor olacak gibi görünüyor. Ancak kolayca değiştirilebilen hoparlörler ve pil, tamir edilebilirlik açısından büyük avantajlar sağlıyor.

Vision Pro, 8 çekirdekli CPU, 10 çekirdekli GPU, 16 çekirdekli Neural Engine ve 16GB birleşik belleğe sahip bir M2 çip tarafından destekleniyor. Diğer özellikler arasında 1 TB'a kadar depolama alanı ve "12 kamera, beş sensör ve altı mikrofondan gelen girdileri işleyerek içeriğin kullanıcının gözünün önündeymiş gibi görünmesini sağlayan" yepyeni bir R1 çipi yer alıyor.

Fotoğraf: Wallper

 

Wallpaper adlı yayın organı, Apple'ın yazılım tasarımından sorumlu başkan yardımcısı Alan Dye ve donanım tasarımından sorumlu başkan yardımcısı Richard Howarth ile yaptığı özel Vision Pro tasarım röportajının bir parçası olarak Cuma günü Vision Pro'nun iç kısımlarının bir görüntüsünü paylaşmıştı.