16 Haziran 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.04.2023 00:12 | Son Güncelleme: 26.04.2023 09:29

Binance.US, Voyager Digital ile yaptıkları 1,3 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını iptal etti

Kripto para borsası Binance'in ABD'deki alt şirketi Binance.US, iflas eden kripto para aracı kurumu Voyager Digital'in varlıklarını satın almak için yaptığı 1,3 milyar dolarlık anlaşmayı geri çekti
Binance.US, Voyager Digital ile yaptıkları 1,3 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını iptal etti

Binance.US, Voyager Digital'in varlıklarını satın almak için yaptığı 1,3 milyar dolarlık anlaşmayı, ABD'deki düşmanca ve belirsiz düzenleyici ortamı gerekçe göstererek iptal etti. Açılan davada Voyager'in avukatları, şirketin Binance.US tarafından iyi niyet göstergesi olarak ödenen 10 milyon dolarlık depozito ve Binance.US'nin fesih ücretiyle ilgili tüm haklarını saklı tuttuğunu dile getirdi.

Ne olmuştu?

Binance.US sözcüsü de yaptığı açıklamada, ABD'deki düşmanca ve belirsiz düzenleyici iklimin tüm Amerikan iş dünyasını etkileyen öngörülemeyen bir çalışma ortamı getirdiğini savundu. ABD merkezli kripto para aracı kurumu Voyager Digital, geçen yıl temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu.

Voyager Digital, geçen yıl aralık ayında da müşterilerine ve diğer alacaklılarına mümkün olan en kısa sürede en yüksek miktarı iade edebilmek amacıyla stratejik seçenekleri değerlendirdikten sonra varlıkları için en yüksek teklifi veren Binance.US'i seçtiğini duyurmuştu.

Kaynak: AA