24 Şubat 2024, Cumartesi
Haber Giriş: 08.12.2023 10:12 | Son Güncelleme: 08.12.2023 10:28

Linda Yaccarino: Aralıkta 10 milyondan fazla kişi X'e kaydoldu

X'in Üst Yöneticisi (CEO) Linda Yaccarino, aralıkta 10 milyondan fazla kişinin sosyal medya platformuna kaydolduğunu açıkladı
Linda Yaccarino: Aralıkta  10 milyondan fazla kişi X'e kaydoldu

Elon Musk'ın Yahudi karşıtı gibi algılanan tweeti nedeniyle reklam boykotuyla karşı karşıya olan X'in (Twitter) CEO'su Linda Yaccarino, aralık verileri hakkında bilgi paylaştı. 59 yaşındaki yönetici bu ay 10 milyondan fazla kullanıcının sosyal medya platformuna kaydolduğunu açıkladı. Yaccarino'nun paylaşımının şirketin reklam boykotuyla karşı karşıya olduğu bir dönemde gelmesi dikkat çekti.

New York Times gazetesine göre, X, reklamların iptali nedeniyle yıl sonuna kadar 75 milyon dolar kadar reklam geliri kaybetme riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

Ne olmuştu?

Antisemitik olduğu iddialarını reddeden Elon Musk, bir kullanıcının X'te yaptığı, "Yahudiler, insanlardan kendilerine karşı kullanmayı bırakmalarını istedikleri nefreti tam da beyazlara karşı kullanıyor" paylaşımına "Gerçekleri söyledi." yorumunu yapmıştı. Konuya ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Musk, "Yahudi karşıtlığını teşvik etmekle" suçlanmış, "Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin iğrenç şekilde teşvik edilmesini en güçlü ifadelerle kınıyoruz" değerlendirmesinde bulunulmuştu.

"Hiçbir şey gerçeklerden daha fazlası olamaz" ifadesiyle hakkındaki iddialara cevap veren Musk, 27 Kasım'da İsrail'in Gazze Şeridi sınırında yer alan Kfar Aza beldesini ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve Başbakan Binyamin Netanyahu ile görüşmüştü. Musk, ayrıca İsrail'e gerçekleştirdiği ziyaretin söz konusu tweetlerden önce planlandığını, bunun "bir özür turu" olmadığını dile getirmişti. Musk, temmuz ayında sitenin aylık 540 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı.