17 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 21.05.2024 18:33 | Son Güncelleme: 21.05.2024 19:42

Türk teknoloji sektörünün iki önemli girişimcisi X'te atıştı

Getir'in Tottenham Hotspur'a borcu olduğu iddiası, Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın ile Getir CEO'su Nazım Salur'u X'te karşı karşıya getirdi. Aydın'ın "Türkler olarak Premier League'e de sirayet ettik" paylaşımına Salur "Haber asılsız. Hasetliğin de bir ölçüsü olmalı" yanıtını verdi
Türk teknoloji sektörünün iki önemli girişimcisi X'te atıştı

Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın ile Getir'in CEO'su Nazım Salur, sosyal medyada bir kez daha karşı karşıya geldi. Aydın, Getir'in üç yıllık sponsorluk anlaşmasının sonunda Premier Lig ekibi Tottenham Hotspur'a 5 milyon sterlin borcu bulunduğu haberini X hesabından, "Tatsız. Getir'in antrenman sponsoru olup 3 yıllık anlaşma imzaladığı Tottenham'a 5M pound borcu varmış. Türkler olarak Premier League'e de sirayet ettik" mesajıyla paylaştı. 

"Hasetliğin de bir ölçüsü olmalı"

Salur, Aydın'ın paylaşımına, "Nevzat bir iş bulup kendine onunla gündem olsan. Borç falan yok. Haber asılsız. Ne kadar da seviniyorsun Getir ile ilgili olumsuz bir şey gördüğünde. Hasetliğin de bir ölçüsü olmalı" karşılığını verdi. (Sky News'ün haberinden sonra Getir bir açıklama yaparak şirketin Tottenham Hotspur’a borcu olmadığını belirtti)

"2 milyar dolar batırdın da iki yazımı mı kaldıramadın?"

Nevzat Aydın'ın bu mesaja yanıtı ise "Kendime göre bayağı yoğunum, sağol. İçinde olduğum sektör ile ilgili - Türkiye internet ekosistemi - bayağı flaş bir gündemsiniz bence. Duyduklarımın veya bildiklerimin küçük bir kısmını bile yazmadım Nazım. 2 milyar $ batırdın da benim iki tane yazımı mı kaldıramadın? Hasetlik demişsin de; onu da çok anlamadım neye haset edeceğimi?" oldu. 

İki isim, Getir, Getir Yemek faaliyetini başlattığında, yani Nazım Salur Yemeksepeti’ne rakip olduğunda yine karşı karşıya gelmişti. 

Nevzat Aydın'ın kurucu CEO'su olduğu ve 2001 yılından beri faaliyet yürüten Yemeksepeti 2015'te Delivery Hero tarafından 589 milyon dolara satın alınmıştı. Aydın, 1 Kasım 2021'de CEO'luk görevini bırakmıştı.