10 Aralık 2023, Pazar
Haber Giriş: 11.10.2023 17:39 | Son Güncelleme: 11.10.2023 17:41

Bella Maison, TEMA Vakfı aracılığıyla soframda bir orman hareketini başlattı

Bella Maison, Türkiye’de yetişen ağaçları resmettiği özel koleksiyonunu tanıttı. Ihlamur, ceviz, meşe ve Kazdağı göknarı motiflerinin tabak ve bardak setlerine resmedildiği bu özel koleksiyon, 10 bin fidan ile bir ormana dönüşecek
Bella Maison, TEMA Vakfı aracılığıyla soframda bir orman hareketini başlattı

Bella Maison, TEMA Vakfı aracılığıyla 10 bin adet fidana dönüşecek özel bir koleksiyon ile kurumsal sosyal sorumluluk projesi başlattı. Türkiye’de yetişen ıhlamur, ceviz, meşe ve yerel endemik bir tür olan Kazdağı göknarı ağaçlarının resmedildiği özel koleksiyon içerisinde pasta tabağı ve su bardağı özel setleri bulunuyor.

Soframda Bir Orman sloganı ile etkili bir sosyal sorumluluk projesi başlatan Bella Maison,  müşterilerinin satın aldıkları her bir özel set ile sevdikleri adına bir adet fidan bağışı yapmalarını sağlıyor. Satın alınan her bir ürünle birlikte yapılan bir adet fidan bağışına karşılık Bella Maison’un da bir fidan bağışı yapacağı proje ile Gaziantep Sarılar Ağaçlandırma Sahası’na TEMA Vakfı aracılığı ile 10.000 adet fidan dikilerek Bella Maison Hatıra Ormanı oluşturulacak.

“Ortak evimizi ihmal etmeyi düşünemeyiz”

Yapılan son araştırmaların; Türkiye’de her on kişiden sekizinin iklim değişikliği için endişe duyduğunu ortaya koyduğunu ve araştırma katılımcılarının yarısından fazlasının iklim değişikliğinin en önemli sebebinin orman kayıpları olduğunu ifade ettiğini söyleyen Bella Maison Kurucu CEO’su Muhammed Tan: “Her yapılan araştırma bir önceki yıldan daha yüksek seviyede insanların iklim değişikliğinden endişe duyduğunun altını çizerken; her üç kişiden birinin yapmış olduğu tercihlerde iklim ve çevre duyarlılığının belirleyici olduğunu da öğreniyoruz. Farkındalığın artıyor olmasından dolayı çok mutluyuz ancak her beş kişiden dördü de yeterli çaba gösterilmediğini düşünüyor. Evlerimizi güzelleştirmek için harcadığımız çaba ortada, hepimizin ortak evi olan doğayı da bu süreçte ihmal etmeyi düşünemezdik. Biz de bir koleksiyon markası Bella Maison olarak, en iyi yaptığımız işi yapmak istedik ver Türkiye’de yetişen ağaçlarımızı ürünlerimize resmettik. Bununla da kalmadık, TEMA Vakfı aracılığı ile Gaziantep’te 10.000 fidanlık Bella Maison Hatıra Ormanı’nı oluşturmak için kollarımızı sıvadık.

Bella Maison X TEMA Vakfı Özel Koleksiyonunu satın alan her müşterimiz bir fidan bağışlarken biz de bir adet fidan bağışına karşılık bir fidan bağışlayarak iyiliği katlıyoruz. Herkesi çevre hareketimize destek olmaya davet ediyoruz, onlar katıldıkça biz katlamaya devam edeceğiz” dedi.