16 Haziran 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 06.07.2023 00:05 | Son Güncelleme: 06.07.2023 09:51

Beyaz Saray: Kokain oldukça işlek bir bölgede bulundu

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, pazar günü Beyaz Saray'da bulunan kokainin, kompleksin oldukça işlek bir bölgesinde tespit edildiğini açıkladı
Beyaz Saray: Kokain oldukça işlek bir bölgede bulundu

Günlük basın toplantısında Beyaz Saray'da çıkan kokainle ilgili ilk resmi açıklamayı yapan Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, kokainin Beyaz Saray'ın oldukça yoğun kullanılan Batı Kanadı (West Wing) bölgesinde bulunduğunu teyit etti. Jean-Pierre, Beyaz Saray'ın bu bölgesinde turların düzenlendiğini belirterek geçen hafta cuma, cumartesi ve pazar günleri rutin ziyaretçi turlarının yapıldığını söyledi.

Gizli Servis'in konuya ilişkin soruşturmasının devam ettiğini belirten Jean-Pierre, Başkan Joe Biden'ın bu konuda güncel bilgilendirildiğini aktardı. Jean-Pierre, kokaini sokan kişinin tespit edilmesi halinde, Beyaz Saray'ın cezai kovuşturmayla ilgili nasıl bir tutum sergileyeceğine ilişkin bir soruya ise bu konuda spekülasyon yapmayacağı yanıtını verdi.

"Muhtemelen Hunter'dır"

Başkan George W. Bush döneminde görev yapan eski Beyaz Saray Basın Sözcüsü Ari Fleischer, kokainin bulunmasının ardından Twitter hesabından "Şaka yapıyor olmalısınız" diyerek, "Beyaz Saray'da kokain bulundu ve yetkililer kokainin tam olarak nerede bulunduğunu söylemiyor. Eğer Eski Yönetim Ofisi Binası ise, muhtemelen personeldir. Eğer malikane ise, muhtemelen (Başkan Biden'ın oğlu) Hunter'dır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA