23 Haziran 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 30.10.2023 18:00 | Son Güncelleme: 30.10.2023 18:31

Hamas yeni video paylaştı: İsrailli rehineden Netanyahu'ya esir takası çağrısı

Hamas, İsrailli üç rehinenin yer aldığı yeni bir video paylaştı. Videoda rehine kadınlardan biri İsrail Başbakanı Netanyahu'ya esir takası çağrısında bulundu. Netanyahu ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımda rehinelere, "Eve dönmeniz için her şeyi yapıyoruz" diye seslendi
Hamas yeni video paylaştı: İsrailli rehineden Netanyahu'ya esir takası çağrısı

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, esir tuttuğu İsraillilerin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya hitaben çektiği görüntüyü Telegram hesabında yayımladı. Görüntüdeki 3 esir kadından biri, dün esirlerin aileleri için düzenlenen basın toplantısına dikkati çekerek, "Ateşkes olması gerektiğini ve bizi serbest bırakmanız gerektiğini biliyoruz. Serbest kalmamız için söz verdiniz." dedi.

İsrailli kadın, Netanyahu'ya hitaben şunları şöyledi: "Senin politik, askeri ve güvenlik alanındaki rezaletini taşıyoruz. Çünkü sen 7 Ekim’de işleri berbat ettin. Çünkü orada ordu yoktu, kimse gelmedi, bizi kimse korumadı. Hiçbir 'şartın' bulunmadığı şartlar altında tutsağız. (Netanyahu) Bizi öldürüyorsun, hepimizi öldürmek mi istiyorsun, hepimizi İsrail ordusuyla öldürmek mi istiyorsun, herkesi katlettiğin yetmedi mi, İsrail vatandaşlarının öldürülmesi senin için yeterli değil mi?" Netanyahu'dan esir takası yapmasını isteyen İsrailli kadın, "Bizi şimdi serbest bırak. (Filistinlileri kastederek) onların vatandaşlarını ve tutsaklarını hemen bırak. Herkesi serbest bırak, ailelerimizin yanına dönelim. Şimdi!" diye konuştu.

Netanyahu: Eve dönmeniz için her şeyi yapıyoruz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas tarafından yayımlanan ve Gazze Şeridi’ndeki İsrailli bir esir kadının Netanyahu’ya seslenerek esir takası çağrısında bulunduğu görüntüler üzerine sosyal medya hesabı X’ten açıklama yaptı. Hamas’ın yayımladığı görüntülerdeki İsrailli üç esir Elena Trupanov, Daniel Aloni ve Ramon Kirsht'ın isimlerini veren Netanyahu, esirlere, "Sizi kucaklıyorum. Kalplerimiz siz ve diğer kaçırılanlarla birlikte." ifadeleriyle seslendi. İsrail Başbakanı, “Kaçırılan ve kayıp tüm insanların evlerine dönmesi için her şeyi yapıyoruz." dedi.

Kaynak: AA