19 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 28.10.2023 23:37 | Son Güncelleme: 28.10.2023 23:43

İsrail ordusundan Şifa Hastanesi açıklaması: Bu savaşta tüm seçenekler masada

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze'deki Şifa Hastanesi'nin hedef alınıp alınmayacağına dair soruya "Bu savaşta tüm seçenekler masada" yanıtını verdi. Hagari, Hamas savaşçılarının hastanede saklandığını savundu
İsrail ordusundan Şifa Hastanesi açıklaması: Bu savaşta tüm seçenekler masada

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde binlerce yaralı ve sivilin sığındığı Şifa Hastanesi'ni hedef alma seçeneğinin halen masada olduğunu açıkladı. İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, düzenlediği basın toplantısında, Şifa Hastanesi'nin hedef alınmasına ilişkin bir soruyu cevapladı. Gazze'de binlerce yaralı ve sivilin sığındığı Şifa Hastanesi'nin hedef alınma ihtimaline ilişkin Hagari, "Bu savaşta tüm seçenekler masada" dedi. Hagari, "Yüzlerce Hamas militanı, 7 Ekim'deki saldırının ardından saklanmak için Şifa Hastanesi'ne kaçtı." iddiasında bulundu.

İsrail ordusu, dün binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi'ni "terör faaliyetlerinde" kullanıldığı iddiasıyla hedef göstermişti. Bunun üzerine Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, hastanenin acil servis binasında basın toplantısı düzenleyerek, "İsrail'in Şifa Hastanesi'ne yönelik tehdidi, yalnızca binlerce hasta ve yaralı için değil, gelecek günlerde işgalin hedefi olup getirilen her yaralı ve hasta için de idam cezası anlamına gelir" ifadelerini kullanmıştı.

İsrail'in Şifa Hastanesi'ne ilişkin iddiaları ve grafiklerinin düzmece ve küçük bir çocuğun dahi inanmayacağı yalanlardan ibaret olduğunu söyleyen Maruf, "Onların hastalıklı hayal güçlerinin, binlerce sağlık personeli, hasta ve on binlerce yerinden edilmiş kişinin bulunduğu Gazze'deki en büyük sağlık kompleksini tehdit etme noktasına ulaşmasını beklemiyorduk." ifadelerine yer vermişti. Basın toplantısının ardından Maruf, AA muhabirinin de aralarında bulunduğu çok sayıda uluslararası medya kuruluşu temsilcisini, İsrail'in hedef gösterdiği Şifa Hastanesi'nin tüm tesislerinde gezdirmişti.

Kaynak: AA