22 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 24.02.2023 09:10 | Son Güncelleme: 24.02.2023 09:26

Marianne Williamson: ABD başkanlığına adayım

ABD'li yazar Marianne Williamson, 2024'te yapılacak olan başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıkladı
Marianne Williamson: ABD başkanlığına adayım

Yazar Marianne Williamson Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'de 2024'te gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinde, başkanlık koltuğuna talip olacağını duyurdu. Northwestern Üniversitesi'ne bağlı Medill Gazetecilik Okulu'na verdiği röportajında Williamson, Demokrat Partiden 2024 başkanlık seçimlerine aday olacağı haberlerini doğruladı. Williamson, "Şu anda en büyük umudumuz olduğunu düşündüğüm kolektif duyarlılığın kullanılmasına katkı sunabileceğime inanmasaydım, başkanlığa aday olmazdım" ifadesini kullandı. Ülkenin kurumsal oligarklar, şirketler ve silah imalatçılarının gölgesi altında otoriterlik tehdidi altında olduğunu söyleyen Williamson, milletvekillerinin tüzel kişiliklerle yeterince mücadele etmediği görüşünü savundu.

Gölge Etkisi, Sevgiye Dönüş, Değişim, Mucize Dolu Bir Yıl gibi çok satan kitapların yazarı olan Williamson, 2020 başkanlık seçimlerine de aday olmuştu. Sevgi siyaseti güttüğünü söyleyen Williamson, kampanya bağışlarıyla ilgili sorunlar ve yeterli desteği alamaması nedeniyle ön seçimler öncesi yarıştan çekilmişti.

Williamson'ın adaylığını 4 Mart'ta resmen duyurması bekleniyor. Demokrat Parti'den henüz adaylığını resmi olarak bildiren bir isim bulunmuyor. Demokrat Başkan Joe Biden, seçimlere "aday olma niyetinde olduğunu" söyledi ancak henüz resmi bir duyuru yapmadı.

 

 

Kaynak: AA