21 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 28.10.2022 20:59 | Son Güncelleme: 28.10.2022 21:17

Paul Pelosi'ye saldırıdan yeni ayrıntılar: Çekiçle yaralandı ve beyin ameliyatı geçirdi

San Francisco Polisi, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin eşi Paul Pelosi'nin çekiçle yaralandığını açıkladı. Amerikan basını ise Pelosi'nin beyin ameliyatı geçirdiğini öne sürdü
Paul Pelosi'ye saldırıdan yeni ayrıntılar: Çekiçle yaralandı ve beyin ameliyatı geçirdi

San Francisco Polis Şefi Bill Scott ve beraberindeki yetkililer, Paul Pelosi'ye yönelik saldırıya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yerel saatle sabaha karşı 2.27'de Pelosi'nin evindeki bir olay ile ilgili ihbar aldıklarını ve hemen olay yerine intikal ettiklerini belirten Scott, yaşananları anbean anlattı:

Polis memurları olay yerine gittiklerinde Paul Pelosi ve yetişkin bir erkek ile karşılaştı. Hem Pelosi hem de saldırganın ellerinde çekiç vardı. Sonra saldırgan Pelosi'nin elinden çekici aldı ve acımasızca çekiçle Pelosi'ye saldırdı. Polisler hemen saldırganın elinden silahını alıp kendisini gözaltına aldı ve tıbbi yardım istedi.

Saldırganın kimliği açıklandı

Scott, saldırganın 42 yaşında David Depape olduğunu ifade etti. Saldırının nedenine ilişkin soruşturmayı Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Kongre Polis Departmanı ile ortaklaşa yürüttüklerini dile getiren Scott, tutuklanarak cezaevine konulan saldırgan hakkında, cinayete teşebbüs, öldürücü silahla saldırma, yaşlı birini darp etme ve sözle hakaret gibi birçok ağır suçla iddianame hazırlanacağını aktardı.

Sağlık durumu ciddi

Scott, ailenin isteği üzerine Pelosi'nin sağlık durumu hakkında bilgi vermezken, Amerikan basını hastane kaynaklarına dayandırdığı haberlerde Paul Pelosi'nin başına darbe aldığını ve beyin ameliyatı geçirdiğini öne sürdü.