18 Nisan 2024, Perşembe
Haber Giriş: 21.04.2023 17:26 | Son Güncelleme: 21.04.2023 17:29

Rusya: NATO saldırgan özünü göstermeye devam ediyor

Kremlin Sözcüsü Peskov, NATO'nun Ukrayna'yı bünyesine katma çizgisini sürdürdüğünü belirterek, "Ülkemizi düşman olarak gören ve ülkemizin güvenliğini bozmaya çalışan saldırgan ittifakla karşı karşıyayız" dedi
Rusya: NATO saldırgan özünü göstermeye devam ediyor

Dmitriy Peskov, başkent Moskova'da gazetecilere güncel konulara dair açıklamalarda bulundu. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in, Ukrayna'nın NATO üyeliği için destek verileceği yönündeki açıklamasını değerlendiren Peskov, NATO'nun saldırgan özünü göstermeye devam ettiğini dile getirdi.

"Haklılığımız gösteriyor"

Peskov, "NATO, Ukrayna'yı bünyesine katma ve ittifaka çekme çizgisini sürdürüyor. Bu, Vladimir Putin'in Rusya Federasyonu'nun çıkarları ve güvenliğini sağlama ihtiyacı doğrultusunda Ukrayna'ya özel askeri operasyonu başlatma kararının doğru olduğunu bir kez daha gösteriyor. Ülkemizi düşman olarak gören ve ülkemizin güvenliğini bozmaya çalışan saldırgan ittifakla karşı karşıyayız" dedi.

Batı'nın Rusya'ya yönelik yaptırımlarına da değinen Peskov, bu yaptırımların dünya ekonomisine zarar vereceğine işaret ederek, "Bu, yalnızca küresel bir ekonomik krize yönelik eğilimlerin artmasına neden olabilir." değerlendirmesinde bulundu. Dmitriy Peskov, yaptırımlara rağmen gelişmeye devam ettiklerini ve tehlikeleri göz önünde bulundurarak uzun vadeli planlar oluşturduklarını vurguladı.

 

Kaynak: AA