17 Temmuz 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 18.06.2024 00:17 | Son Güncelleme: 18.06.2024 00:39

Sarıyer’de yangın büyüyor: Çok sayıda ekip sevk edildi

İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki otluk alanda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada itfaiye ekiplerinin içten yanma riskine karşı yürüttüğü soğutma çalışmasının bir süre daha süreceği kaydedildi

Ferahevler Mahallesi Fıstık Çamı Sokak'taki otluk alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler geniş alana yayılırken, çevrede yoğun duman oluştu. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.

Yangınla ilgili valilikten açıklama

İstanbul Valiliği, yangınla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, itfaiye ekiplerinin içten yanma riskine karşı yürüttüğü soğutma çalışmasının bir süre daha süreceği ifade edildi.

Valiliğin açıklaması şu şekilde:

"17.06.2024 Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında Sarıyer İlçesi Ferahevler Mahallesi’nde bulunan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait ağaç depolama alanında yangın çıkmıştır. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle saat 22.30’da kontrol altına alınmıştır. Ancak rüzgarın etkisiyle kısmi yanmalar yer yer devam etmektedir. İtfaiye ekipleri, depolama alanının tahta malzemelerden oluşmasından dolayı, içten yanma ihtimaline karşı soğutma çalışmalarına devam etmektedir. Yangında ölen ya da yaralanan yoktur. İtfaiye ekiplerinin içten yanma riskine karşı yürüttüğü soğutma çalışması, bir süre daha devam edecektir"