02 Aralık 2023, Cumartesi
Haber Giriş: 15.09.2023 17:51 | Son Güncelleme: 15.09.2023 18:35

Trump kendini affetmeyi düşünmüyor: Pek olası değil

ABD eski Başkanı Donald Trump, hakkında açılan davalarda suçlu bulunur ve aynı zamanda 2024’te yapılacak seçimlerde de tekrar başkan seçilirse kendisi için af çıkarma ihtimalinin “olası olmadığını” söyledi
Trump kendini affetmeyi düşünmüyor: Pek olası değil

ABD eski Başkanı Donald Trump, NBC’ye verdiği röportajda kendisine yöneltilen suçlamalar üzerine değerlendirmelerde bulundu. Hakkındaki iddialar konusunda masum olduğunu yineleyen Trump, 2024 başkanlık seçimlerinde tekrar seçilmesi durumunda başkanlık af yetkisini kullanma ihtimaline ilişkin "Bunun pek olası olmadığını düşünüyorum" dedi. Trump, yanlış bir şey yapmadığını yinelerek, "Neyi yanlış yaptım? Yanlış bir şey yapmadım. Yani seçime itiraz ettiğim için beni hapse mi atmak istiyorlar” diye konuştu.

''Kendimi affetme seçeneği sunuldu''

Beyaz Saray’daki görevi sırasında kendisine yöneltilen suçlamalara değinen Trump, “Bana kendimi affetme seçeneği sunuldu. Ayrılırken kendimi affedebilirdim. ‘Uğraştığın kişiler deli, kendini affet, hayatın çok daha kolay olacak’ dediler. Kendimi asla affetmeyeceğimi söyledim" ifadelerini kullandı.

2024 başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti'den tekrar aday olan Trump, seçim kampanyalarının yanı sıra New York, Florida ve Georgia’da eyalet ve federal düzeyde açılan davalarla mücadele ediyor.

Kaynak: AA