23 Temmuz 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 08.03.2023 12:50 | Son Güncelleme: 08.03.2023 13:34

Bakan Özer: Öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri 1 yıl ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem dolayısıyla öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüklerinin 1 yıl ertelendiğini duyurdu
Bakan Özer: Öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri 1 yıl ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için önemli bir karar alındı. 2023 yılı yer değiştirme döneminde, öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı olarak resen atama işlemlerinin yapılmamasına ilişkin resmi yazı, 81 ilin milli eğitim müdürlüğüne gönderildi.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle 10 ili kapsayan bölgede olağanüstü hal ilan edildiği ve Elazığ'ın da daha sonra afet bölgesi kapsamına alındığı anımsatılan yazıda, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının 1, 2 ve 3'üncü hizmet alanlarında görev yapan ve zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenler için bu yıl yer değiştirme döneminde zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamında resen bir atama yapılmayacağı belirtildi.

Kararı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenlerimizin zorunlu çalışma yükümlülüklerini 1 yıl erteliyoruz" bilgisini verdi.

Kaynak: AA