19 Nisan 2024, Cuma
Haber Giriş: 06.12.2022 12:02 | Son Güncelleme: 06.12.2022 17:43

Hepsiburada, ABD'de açılan davaların kapanması için 13.9 milyon dolara anlaştı

Hepsiburada, aleyhine ABD'de açılan davalardan vazgeçilmesi için 13.9 milyon dolara anlaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, anlaşmanın mahkeme tarafından onaylanmasının birkaç ay alabileceği ifade edildi
Hepsiburada, ABD'de açılan davaların kapanması için 13.9 milyon dolara anlaştı

Hepsiburada'nın geçen yıl temmuz ayında Nasdaq Borsası'nda halka arz olmasının ardından şirket yöneticileri, hisseleri satan ana ortak TurkCommerce BV ve halka arza aracılık eden kurumlara karşı geçen yıl eylül ve ekim aylarında dava açmışlardı.

Şirketin pazartesi günü ABD'deki düzenleyici kurum üzerinden yaptığı açıklamaya göre taraflar Hepsiburada ve TurkCommerce tarafından yapılacak 13.9 milyon dolar ödeme karşılığında iddialardan vazgeçilmesi konusunda anlaştı. Bu ödeme şirket tarafından bir uzlaşma fonu haline getirilecek, şirketin B sınıfı hisselerinin sahibi olan TurkCommerce B.V., fona 3 milyon 975 milyon dolar katkıda bulunacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre anlaşmada henüz kesin sonuç alınmış değil. Uzlaşmanın yürürlüğe girmesi için iki mahkeme tarafından da onaylanması gerekiyor.