19 Nisan 2024, Cuma
Haber Giriş: 18.08.2022 14:38 | Son Güncelleme: 18.08.2022 18:02

Migros Deniz Market’ten dünyada bir ilk: İnsansız teslimat dönemi

Migros Deniz Market, 13 koyda 7 gün verdiği hizmetlerini genişletti. Sanal Market uygulamasını devreye alan şirket, deniz üstü bulut mutfak ile yemek servisine başladı. Üstelik isteyenler dünyada ilk kez insansız teslimat tercihine sahip
Migros Deniz Market’ten dünyada bir ilk: İnsansız teslimat dönemi

Ege koylarında demirlenmiş teknelere, restoranlara, adalara, açık denizdeki teknelere ve kara yolu ile bağlantısı olmayan bölgelere hizmet veren Migros Deniz Market, dünya çapında bir ilke imza atarak Deniz üstü ilk bulut mutfak hizmetini hayata geçirdi. Yine dünyada bir ilk olarak market ve hazır yemek siparişlerini teknede seyahat eden müşterilerine insansız teslimat araçları ile ulaştırmaya başladı.

Siparişler tekneye teslim ediliyor

Mağaza fiyatları ve kampanyaları ile aynı olmak üzere 10 bin çeşitten fazla ürünü müşterilerine ulaştıran Migros Deniz Market, müşterilerinin hizmete erişimini daha da kolaylaştırmak için önemli bir adım daha atarak Migros Sanal Market uygulamasını devreye aldı. Uygulama üzerinden pinleme yöntemi ya da tekne ismi ve konum bilgisi girilerek verilen siparişler direkt tekneye teslim ediliyor.

13 koyda 7 gün hizmet

Migros Deniz Market, İngilizce bilen personeli ile Fethiye ve Göcek’te bulunan 13 koyda (Akvaryum, Binlik, Kleopatra, Bedri Rahmi, Hillside, Turunç Pınarı, Şövalye Adası, Panço, Göbün, Sarsala, Hamam, Boynuzbükü ve Yassıcalar) haftanın 7 günü hizmet veriyor.

Telefondan anlık takip edilebiliyor

Müşteriler, kendi veya Migros Deniz Market’in botları ile mağazaya gelerek alışverişlerini kendileri yapabildikleri gibi, teknenin bulunduğu lokasyona teslim seçeneğini de kullanabiliyor. Migros Deniz Market’in lokasyonu, denizcilerin kullandığı aplikasyonlarla tam uyumlu olarak akıllı telefon ve tabletlerden anlık takip edilebiliyor.Bu yıl taze balık satışına da başlayan Migros Deniz Market, en taze balık çeşitlerini uygun fiyatlarla sunarak, yaz aylarını Ege koylarında geçiren müşterilerinin en güvenilir ve en taze şekilde balık keyfi yapmalarını sağlıyor.

Sipariş hacmi 3 kat arttı

Migros One Managing Director Orçun Onat, “Müşterilerimizin ilk günden bu yana gösterdiği yoğun ilgiden son derece mutluyuz. Migros Sanal Market uygulamasının devreye alınmasıyla sezon başına kıyasla Migros Deniz Market’in sipariş hacmi 3 kat artış gösterirken, satış hacminde ise 2021 yılının Temmuz ayına kıyasla 2.5 kat büyüdü. Satışların yüzde 55’inden fazlası online ve telefon aracılığıyla gerçekleşiyor. Sadece son bir ayda 464 tekneye Sanal Market hizmeti vermiş bulunuyoruz” dedi.

Sinan Akdal ve Orçun Onat


Migros One Kitchen Managing Director Sinan Akdal, “Migros Deniz Market ile dünyada bir ilk olarak deniz üstü bulut mutfak ve insansız teslimat aracı hizmetlerimizle müşterilerimize benzersiz bir hizmet sunuyoruz. Migros One Kitchen olarak İstanbul’daki merkezi noktalarda 10’un üzerinde marka ile devam eden yolculuğumuzu, ilklerle destekleyerek, Göcek’te deniz severlerle de buluşturduk. Hamburgerden mezeye, pizzadan sushiye, makarnadan salataya, tatlıdan kahve ve taze sıkım soğuk içeceklere kadar birçok ürünü en üst seviye hijyen standartlarında, uygun fiyat ve Migros kalitesiyle tüketicilerimizle buluşturuyoruz’’ dedi.