08 Ağustos 2022, Pazartesi
Haber Giriş: 05.05.2022 21:03 | Son Güncelleme: 05.05.2022 21:33

Suudi milyarder Bin Talal, Twitter'daki hissesini elinde tutacağını açıkladı

Twitter’ın en büyük hissedarlarından biri olan Suudi prens Velid bin Talal, dünyaca ünlü iş adamı Elon Musk'ın, satın aldığı platform için mükemmel bir yönetici olacağını söyledi. Suudi prens daha önce Musk'ın yaptığı teklifi az bularak karşı çıkmıştı.
Suudi milyarder Bin Talal, Twitter'daki hissesini elinde tutacağını açıkladı

Suudi prens Velid bin Talal, sosyal medya platformu Twitter'daki hesabı üzerinden yazılı bir açıklamada bulundu. Twitter'ın en büyük hisse sahiplerinden biri olan Bin Talal, platformu satın almak için anlaşan Elon Musk için "Seninle bir arada olmak harika benim yeni arkadaşım" ifadesini kullandı.

1,9 milyar dolarlık hissesini elinde tutacak

Suudi milyarder, Elon Musk'ın, satın aldığı Twitter için mükemmel bir yönetici olacağına ve şirketin büyük potansiyelini en üst düzeye çıkaracağına inandığını kaydetti. Bin Talal, 1,9 milyar dolar olan hissesini elinde tutacağını da belirterek, "Bu heyecan verici yolculukta size katılmak için sabırsızlanıyorum" dedi.

Daha önce teklife karşı çıkmıştı

Twitter'ın en büyük hissedarlarından Kingdom Holding Company'nin başındaki Suudi prens, Twitter'ı satın almak için teklif edilen değere karşı çıkmış ve hesabından yaptığı açıklamada, "Teklif Twitter'ın gerçek değerine yakın değil" demişti. Elon Musk ise "Kingdom, doğrudan ve dolaylı olarak Twitter'ın ne kadarına sahip?" ifadeleriyle Bin Talal'a cevap vermişti.

Musk, geçen ay mikroblog sitesi Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı. Suudi milyarder, 2015 yılında yaptığı açıklamada şirketi Kingdom'un Twitter'daki hissesinin yüzde 5,2'ye yükseldiğini duyurmuştu. ​​​

Kaynak: AA