20 Mayıs 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 09.02.2021 18:43 | Son Güncelleme: 16.02.2022 15:14

Trendyol Grup Başkanlığı’na getirilen Çağlayan Çetin: “Hedefimiz Avrupa''

E-ticaret platformu Trendyol Grup Başkanlığı görevine Çağlayan Çetin getirildi. Finans sektöründe yurt dışı ve yurt içi birçok üst düzey görev üstlenen Çetin; grubun yeni yatırımlar, yatırımcı ilişkileri ve büyüme stratejisinden sorumlu olacak. Çetin, ''Hedefimiz Trendyol’u Avrupa pazarının lider e-ticaret platformlarından biri haline getirmek'' dedi
Trendyol Grup Başkanlığı’na getirilen Çağlayan Çetin: “Hedefimiz Avrupa''

Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformlarından Trendyol Grup Başkanlığı'na, finans sektöründe yurt dışı ve yurt içinde birçok üst düzey görev üstlenen Çağlayan Çetin getirildi. Londra merkezli ilk Türk yatırım bankası Dome Group’un kurucu ortağı Çağlayan Çetin, daha önce de Goldman Sachs Türkiye Başkanlığı ve Deutsche Bank Avrupa Eşbaşkanlığı görevlerinde bulunmuştu. Trendyol Grup’taki yeni görevine 10 Şubat itibarıyla başlayacak olan Çetin, grubun yeni yatırımlar, yatırımcı ilişkileri ve büyüme stratejisinden sorumlu olacak.

“Liderlik ekibimizi güçlendiriyoruz”

Trendyol Kurucusu ve CEO'su Demet Mutlu
Trendyol Kurucusu ve CEO'su Demet Mutlu
Trendyol Kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Trendyol Grup olarak, uzun vadeli hedeflerimiz doğrultusunda liderlik ekibimizi de güçlendiriyoruz. Çağlayan Çetin’in aramıza katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Çetin, deneyimleri ve vizyonuyla grubun yurt içi ve yurt dışındaki stratejik büyümesini destekleyecektir” dedi.

“Başarı hikayesi”

Çağlayan Çetin de yeni görevine ilişkin olarak “Trendyol Grup, 19,3 milyon aktif müşterisi ve ekonomimize yaptığı 1,1 milyon kişilik istihdam katkısıyla Türkiye’nin teknoloji alanında en büyük başarı hikayelerindendir. Sayıları 100 bini aşan işletme ve 1,1 milyon bireysel satıcımız ile birlikte hedefimiz ülkemize yaptığımız pozitif etkiyi artırmak ve Trendyol’u Avrupa pazarının lider e-ticaret platformlarından biri haline getirmektir. Trendyol Grup’un orta ve uzun vadeli büyümesine katkı sağlayacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

9. sırada

Gemius Audience Türkiye Mobil Uygulama Aralık 2020 Raporu’na göre Trendyol uygulamasına sahip kullanıcı sayısı 33 milyon 457 bin. Trendyol bu rakam ile Türkiye’de uygulaması en fazla indirilenler arasıda 9. sırada yer alıyor. E-ticaret platformları arasında ise birinci. Trendyol’da moda, elektronik, ev ve mobilya, market, gıda, anne-çocuk, kozmetik gibi birçok kategoride 30 milyondan fazla ürün çeşidi bulunurken satıcıların yüzde 98’i yerli şirketlerden oluşuyor. Platform üzerinden satılan ürünlerin yüzde 72’si Türkiye’de üretiliyor. https://gazeteoksijen.com/yazarlar/dijital-devrim-tamam-trendyol-e-devleti-gecti/