15 Temmuz 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 24.06.2024 06:37 | Son Güncelleme: 24.06.2024 06:38

Türkiye'nin ilk yalıtım camı markası ISICAM sistemleri 50 yaşında

Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global şirket Şişecam’ın yalıtım camı markası Isıcam Sistemleri, 50‘nci yılını kutladı. Isıcam Sistemleri’nin 50’nci yılına özel olarak gerçekleştirilen etkinlikte, sektör profesyonelleri bir araya geldi.
Türkiye'nin ilk yalıtım camı markası ISICAM sistemleri 50 yaşında

Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global şirket Şişecam, yalıtımlı camlar kategorisine ismini veren markası Isıcam Sistemleri’nin 50’nci yılını özel bir davetle kutladı.

Türkiye’nin ilk yalıtım camı markası Isıcam Sistemleri’nin özel davetinde Türkiye’nin dört bir yanından sektör profesyonelleri ve Isıcam Yetkili Üreticileri bir araya geldi.

Türkiye’nin cam sektöründe yeni bir sayfa açan Isıcam Sistemleri, 50 yıldır geliştirdiği yalıtımlı camlar ile Türkiye'deki binalarda enerji tasarrufunun artmasına ve karbon ayak izinin azalmasına önemli katkı sağlarken tüm değer zinciriyle ve iş ortaklarıyla sürekli gelişmeye ve inovasyonun peşinden gitmeye devam ediyor. Isıcam Sistemleri, yarım asırlık yolculuğu boyunca yaklaşık 240 milyon metrekare Isıcam üretimi ile dünyanın çevresini 6 kez döndü, 34.000 futbol sahasını kaplayacak kadar yalıtım camı üretti. Isıcam Sistemleri son 28 yılda 75 milyon metrekare Low-e ve Solar Low-e kaplamalı yalıtım camı üretimiyle 16,5 milyar metreküp enerji tasarrufu sağlayarak doğaya 35 milyon ağaç hediye etti.

Kaan Sekban’ın özel bir gösteriyle renklendirdiği gecede Şevval Sam da davetlilere özel bir konser verdi.

İlandır