Burak Göral
Ayrımcılığın, ötekileştirmenin, hoşgörüsüzlüğün arttığı ve farkındalığın giderek azaldığı bir çağda yaşıyoruz sanki. Halbuki çocuklarda ayrımcılık yoktur en başta. Sanki büyüdükçe başkalarıyla empati kurmaktan uzaklaşılması normalmiş gibi geliyor artık çoğumuza. Çünkü bizim de bazılarımızın başına geldi aynısı... Oysa tam tersi olmalı, geleceğimiz için onların eşitlikçi hislerini korumalı, vicdanlarını ve empati duygularını güçlendirmeliyiz. Özellikle bu meseleyi dert edinmiş hem de son derece akıcı ailece izlenebilecek birçok güzel yapım var. Filmleri konuşmak, pozitif mesajları doğru algılamalarını sağlamak iyi bir film izleme etkinliğine dönüşebilir. Tüm Engelleri Aşmak (Full Out) 9+ Gerçek bir hikayeden uyarlanmış ilham verici ve keyifli bir aile filmi. Gelecek vaat eden liseli bir jimnastikçi kız olan Ariana Berlin annesiyle büyük bir trafik kazası geçirir. Ariana hayata küstüğü sırada daha önce burun kıvırdığı bir sokak dansı ekibiyle yeniden hayata bağlanır ve başarıyı yakalar. (Netflix)![Tüm Engelleri Aşmak](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/04/tum_engelleri_asmak.jpg)
![Lütfen Beklemede Kal](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2021/04/lutfen_beklemede_kal.jpg)