29 Ocak 2023, Pazar
Haber Giriş: 10.02.2022 13:14 | Son Güncelleme: 16.02.2022 15:19

Haftanın sinema rehberi

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girecek
Haftanın sinema rehberi

Uncharted

Tom Holland, Mark Wahlberg, Antonio Banderas, Sophia Ali ve Tati Gabrielle'nin başrollerini paylaştığı Uncharted, aksiyon ve macera tutkunlarını sinema solanlarına çekmeyi amaçlıyor. Bir hazine avcısı olan Nathan Drake'i odağına alan video oyun serisinin sinema uyarlaması Uncharted'da ana karaktere Tom Holland hayat verirken, Nathan'ın mentoru Victor Sullivan'ı ise Mark Wahlberg canlandırıyor. Ruben Fleischer'in yönetmenliğini üstlendiği film, yetenekli genç hırsız Nathan Drake'nin, 500 yıl önce Ferdinand Magellan'ın kaybettiği bir serveti kurtarmak için deneyimli hazine avcısı Victor Sully Sullivan tarafından işe alınmasını ve ikili için bir soygun olarak başlayan işin bir yarışa dönüşmesini konu ediniyor.

Lietli: Cin Kabilesi

Cemal Aşkın Alpçetin ve Can Yelkenciler'in birlikte yönettiği Lietli: Cin Kabilesi haftanın yerli korku filmi olarak vizyondaki yerini alacak.

İsmetse Olur

Umut Kaya'nın yönettiği, Turan Özdemir, Ayça Ekin Beğen, Melis Buse Betkayan ve Aytaç Özgür gibi isimlerin rol aldığı yerli komedi filmi İsmetse Olur, Kısmetli köyüne bir grup yabancının gelmesiyle gelişen olayları anlatıyor.  

Malazgirt 1071

Özgür Bakar ve Bilal Kalyoncu'nun yönetmenliğini yaptığı dönem filmi Malazgirt 1071 yerli aksiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Cengiz Coşkun, Haluk Piyes, Caner Kurtaran, Vildan Atasever ve Hasan Küçükçetin'in başrollerinde oynadığı yapım, Anadolu tarihinin önemli savaşlarından Malazgirt'in hikayesini ele alıyor.

Bergman Adası

Mia Hansen Love'ın yönettiği Bergman Adası adlı filme Tim Roth, Mia Wasikowska, Vicky Krieps ile Grace Delrue rol aldı. Fransız film yönetmeni Mia Hansen Love'ın son filmi, hem kendine hem Bergman'a göndermelerle dolu, aşk, kayıplar ve Bergman sevgisini ele alan bir dram. Hikayeye göre; "Amerikalı sinemacı bir çift, yazlarını Bergman'ın yaşadığı İsveç'teki Farö adasında geçirmeye karar verir. Amaçları yeni filmlerinin senaryosunu yazmaktır ama günler geçtikçe senaryonun derinliklerinde hayalle gerçek iç içe geçmeye başlar."    

Nil'de Ölüm

Kenneth Branagh'ın yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünde yer aldığı Doğu Ekspresinde Cinayet'in devam filmi Nil'de Ölüm, Agatha Christie'nin 1937 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından uyarlandı. Sevilen dedektif Hercule Poirot'nun karşılaştığı yeni bir cinayet vakasını konu edinen filmde başarılı oyuncuya Gal Gadot, Emma Mackey, Armie Hammer ve Rose Leslie gibi isimler başrolde eşlik ediyor. Michael Green tarafından kaleme alınan senaryoya göre Belçikalı dedektif Hercule Poirot'un göz alıcı nehir vapurunda geçen Mısır tatili, mükemmel görünen bir çiftin huzurlu balayı, trajik bir şekilde yarıda kesilince korkunç bir katil arayışına dönüşür.

Evlen Benimle

Jennifer Lopez, Owen Wilson, Sarah Silverman ve Chloe Coleman'ın başrollerinde oynadığı Evlen Benimle, romantik komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Yönetmen koltuğunda Kat Coiro'nun oturduğu filmde Lopez, müziğin süper starı Kat Valdez rolünde, Owen Wilson ise matematik öğretmeni Charlie Gilbert rolünde, evlenmeye ve birbirlerini daha sonra tanımaya karar veren iki yabancıyı canlandırıyorlar.