09 Aralık 2023, Cumartesi
Haber Giriş: 20.11.2023 16:10 | Son Güncelleme: 20.11.2023 16:35

Kara Hafta İstanbul Festivali yarın başlıyor

Türkiye'nin tek polisiye edebiyat organizasyonu Kara Hafta İstanbul Festivali, yarın Pera Palace Hotel ve Goethe Institut başlıyor
Kara Hafta İstanbul Festivali yarın başlıyor

DenizBank ana sponsorluğunda 9'uncusu düzenlenen Kara Hafta İstanbul Festivali etkinlikleri, Pera Palace Hotel’in yanı sıra Goethe Institut'te gerçekleştirilecek. Önceki yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming, Mike Hammer ve Sir Alfred Hitchcock temalarını işleyen etkinliğin bu yılki ekseni Alman ve Yunan polisiyeleri olacak.

Festivale, Yunanistan'dan Petros Markaris, Dimitris Mamaloukas ile Vassilis Danellis, Almanya’dan ise Wolfgang Schorlau gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra Ahmet Ümit, Murat Menteş, Doğu Yücel, Alper Canıgüz, Elçin Poyrazlar, Algan Sezgintüredi, Aslı Perker, Tuna Kiremitçi ve Işıl Işık da katılacak.

Etkinlik kapsamında verilen ve bir gelenek haline gelen Polisiye Edebiyatına Katkı Ödülü bu yıl yazar, çevirmen ve editör Algan Sezgintüredi'ye takdim edilecek. Festivalin Pera Palace Hotel'deki oturumları için 0212 377 40 00 aranarak rezervasyon yaptırılabilecek. Goethe Institut oturumlarda ise kapasite doğrultusunda kapılar açık olacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm oturumların ücretsiz olacağı etkinlik 23 Kasım'da sona erecek.

Kaynak: AA