30 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 01.04.2024 16:05 | Son Güncelleme: 01.04.2024 16:16

Gebze'de kaybeden Erkan Baş'tan CHP ve DEM Parti'ye tebrik

Gebze'den aday olan ancak yüzde 19,92 oy oranıyla seçimi üçüncü sırada tamamlayan TİP Genel Başkanı Erkan Baş ilk değerlendirmesinde "CHP ve DEM Parti yönetimleri ile üyelerini de başarılarından dolayı tebrik ediyorum" dedi
Gebze'de kaybeden Erkan Baş'tan CHP ve DEM Parti'ye tebrik

31 Mart yerel seçimlerinde Kocaeli'nin Gebze ilçesinde aday olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, istediği sonucu elde edemedi. Yüzde 19,92 oy oranıyla seçimi üçüncü sırada tamamlayan Baş X'ten yaptığı açıklamada CHP ve DEM Parti'yi tebrik etti, "TİP başarılarını olduğu kadar başarısızlıklarını da, kazanımlarını olduğu kadar kayıplarını da, amaçlarını olduğu kadar sorunlarını da üstlenmekten ve halkla açıkça paylaşmaktan hiç imtina etmemiştir. Yine böyle olacağından emin olabilirsiniz" dedi. İşte Erkan Baş'ın ilk seçim değerlendirmesi: 

 

  • Zor bir seçim dönemini ülkemiz adına büyük mutluluk, mücadelemiz adına ise büyük bir umutla geride bıraktık. Bu mutluluğu da umudu da tüm kalbimle paylaşıyorum.
  • Başta tüm ağır koşullara rağmen yılmayan ve yine hepimize yol açan halkımızı kutluyorum. CHP ve DEM Parti yönetimleri ile üyelerini de başarılarından dolayı tebrik ediyorum.
  • Türkiye İşçi Partisi olarak seçim sonuçlarını detaylı biçimde değerlendirmeye devam ediyoruz. İlk sonuçlarımızı bugün, kapsamlı bir değerlendirmeyi ise hafta sonu yapılacak Parti Meclisi toplantısı ertesinde paylaşacağız.
  • Ama şunun bilinmesini isterim: TİP başarılarını olduğu kadar başarısızlıklarını da, kazanımlarını olduğu kadar kayıplarını da, amaçlarını olduğu kadar sorunlarını da üstlenmekten ve halkla açıkça paylaşmaktan hiç imtina etmemiştir. Yine böyle olacağından emin olabilirsiniz.
  • Oyunu böyle bir seçimde bile Türkiye İşçi Partisi’nden yana kullanan yüz binlerce yurttaşımıza gönülden teşekkür ediyorum. Desteğini oy vermeden de olsa gösteren tüm yurttaşlarımızı ise sevgiyle selamlıyor, size layık olmak için daha çok çabalayacağımıza söz veriyorum.
  • Partimize Samandağ ve Hacıbektaş’ta iki belediye başkanlığı armağan eden adaylarımızı ve örgütlerimizi, Türkiye çapında belediye meclisine girme başarısı gösteren onlarca yoldaşımızı, tüm seçim sürecini imkansızlıklara rağmen özveriyle sırtlanan üyelerimizi kutluyor, bundan sonra yürütecekleri halka hizmet çalışmalarında örnek başarılar diliyorum.
  • Mücadele sürüyor, mücadele büyüyor. Biz de hep olduğu gibi bundan sonra da bu mücadelenin tam kalbinde, halkımızın yanı başında olmaya devam ediyoruz.
  • Biliyoruz ve inanıyoruz: Mutlaka kazanacağız!