26 Mayıs 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 23.02.2024 14:00 | Son Güncelleme: 23.02.2024 16:16

İmamoğlu: Tansu Çiller ballı börek bir imar çıkarttığı Kurum'u destekliyor

Ekrem İmamoğlu, eski başbakanlardan Tansu Çiller'in "İstanbul aradığı heyecanı Murat Kurum'la buldu" sözlerine yanıt verdi. İBB Başkanı "Niye desteklediğini, niçin yanında olduğunu biliyorum. Kendisine ait 13 bin metrekarelik araziye ballı börekli imar izni çıkarttığı için destekliyor" dedi
İmamoğlu: Tansu Çiller ballı börek bir imar çıkarttığı Kurum'u destekliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin yeniden aday gösterdiği Ekrem İmamoğlu, eski Başbakan Tansu Çiller'in Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'u destekleyeceğini açıklamasına yanıt verdi. "Onun ne için desteklediğini ben biliyorum" diyen İmamoğlu "Kendisine ait 13 bin metrekare araziye ballı börek bir imar çıkarttığı için destekliyor" dedi.

İşte İmamoğlu'nun Çekmeköy'deki açıklamalarından satır başları:

  • Kanal İstanbul'un adını bile anmıyorlar. İstihdam ofisleriyle dalga geçtiler, şu ana kadar 180 bin insanımız iş buldu Onların ayrıştırdığı gibi "o parti bu parti" demedik. Biz insanı insan olduğu için severiz. Oyuna bakmayız.
  • Bizden önce kreş de yurt da sıfırdı. Onlar bir torpilliye burs veriyorlardı. Biz sadece bu sene 100 bin öğrencimize 7 bin 500 TL veriyoruz.
  • Ekonomiyi rezil ettiler. 3 haneli enflasyon sadece bizim ülkemizde var. Bizim canım paramızı dünyanın pulu ettiler!
  • Hanımefendi 'Desteğim sayın Kurum'a demiş. Kentsel dönüşümü çözermiş! Onun niçin desteklediğini ben biliyorum. Kendisine ait 13 bin metrekare araziye ballı börek bir imar çıkarttığı için destekliyor. Sarıyer'de şahsına ait 13 bin metrekarelik araziye ısrarla imar çıkarttı, biz ısrarla dava açtık ve iptal ettik. Bana niye destek versin! Destek vereceği yeri biliyor. O rant kazanmasına sebep olmuş, ben de milletime rant kazanmak için çalışıyorum. Aradaki fark bu
  • Kanal İstanbul'u soruyorlardı, ne diyorlardı hatırlayın. 'Ya-pa-ca-ğız' diyorlardı. Şimdi 16 milyondan oy alacaklar ya ağızlarına almıyorlar. Ya nasıl maharetliler, ben utanırım, bunların yüzü de kızarmıyor

Çiller'in açıklaması

Tansu Çiller, gazetecilerin sorusu üzerine İBB Başkan adayı Murat Kurum'a desteğini açıkladı. "Murat Kurum bir heyecanla geliyor İstanbul'a. İstanbul bu heyecanı arıyordu sanıyorum" dedi.

Çiller sözlerini "Çok önemli noktalara değindi. En önemlisi depremdi. Deprem geliyor İstanbul'a, bunu bilmek lazım. İstanbullu, ulaştırmada çok büyük zaman kaybediyor İstanbullu hayat gidiyor. O saatler kaybedilmemesi gereken saatler" şeklinde devam ettirdi.