21 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 02.04.2024 19:47 | Son Güncelleme: 02.04.2024 19:52

Kemal Kılıçdaroğlu: BOP eşbaşkanı, ateşle oynuyorsun

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van’da mazbatanın seçimi büyük farkla kazanan DEM Partili Abdullah Zeydan yerine AKP’li adaya verilmesine sert tepki gösterdi
Kemal Kılıçdaroğlu: BOP eşbaşkanı, ateşle oynuyorsun

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adalet Bakanlığı'nın yerel seçimlerden iki gün önce Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen adayı Abdullah Zeydan'ın memnu haklarının iadesine itiraz ettiğini ve bu nedenle Zeydan'ın seçildiği halde başkanlık görevini alamadığını açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu ise DEM Parti adayı seçilmemiş kabul edildiğinden yerine AKP adayını atama kararı aldı. Eski CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaşananlara tepki gösterdi.

Van kararını verdi, sana halt etmek düşer

Mesjaına “BOP EŞBAŞKANI ATEŞLE OYNUYORSUN!” ifadeleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

“Bu ülkenin temelleri demokrasi üzerine kuruldu. Sen değil, efendilerin gelse bunu değiştirmeyecek. Van halkı kararını verdi, sana da halt etmek düşer. Demokrasinin ve adaletin gereğini yap kazanana mazbatasını ver!

Senin şahsında arkandaki karanlık güçlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti; laik, demokratik bir hukuk Devletidir, bunu asla değiştiremeyeceksiniz!

Abdulahat Arvas sanada iki çift lafım var. Şerefli ol ve eline tutuşturdukları kağıt parçasını derhal yırt at! At ki Van'da alnı açık gezebilesin. Çocuklarının ve Van halkının yüzüne bakabilme fırsatını kaçırma!”