29 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.02.2024 23:08 | Son Güncelleme: 26.02.2024 23:20

Murat Kurum mal varlığını açıkladı: İki ev, bir araba, biraz da borcum var

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı canlı yayından mal varlığını açıkladı. Kurum, "Mal varlığımızı açıklamada herhangi bir sorunumuz yok. Ankara'da evimiz var. İstanbul'da evimiz var. 1 tane arabamız var. Biraz da borcumuz var. Mal varlığımız bu" dedi
Murat Kurum mal varlığını açıkladı: İki ev, bir araba, biraz da borcum var

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Mal varlığıyla ilgili soruya Kurum, "Mal varlığımızı açıklamada herhangi bir sorunumuz yok. Ankara'da evimiz var. İstanbul'da evimiz var. 1 tane arabamız var. Biraz da borcumuz var. Mal varlığımız bu. Biraz borcumuz var. Ev aldığımız için o eve olan borcumuz var. 2 yıl daha borç ödeyeceğiz" dedi.

Habertürk'te konuşan Kurum, sunucunun 'Hepsi bu kadar mı?' sorusu üzerine gülerek “Evet, daha olması mı gerekiyor” yanıtını verdi.

Davet krizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da katılacağı açılışa davet edildiğini söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, AK Parti'nin adayı Murat Kurum tarafından yalanlanmıştı. Kurum'a belgeli yanıt veren İmamoğlu "Bu daveti acemi adaya göndereceğim acaba utanır mı?" demişti.

Programda Kurum'a davet krizi de soruldu. Kurum, "Arasa beni davet edin, dese edilirdi zaten. Ayasofya'ya da çağırmıştık gelmedi. Bugün koltuğu boştu, gelmedi. Yeri de ayrılmıştı. Gel niye gelme diyelim. Geleceğim demesi, orada heyecana katılacağım demesi üzerine arkadaşlarımız koltuğunu ayırmış, gelen, giden yok" ifadelerini kullandı.