20 Nisan 2024, Cumartesi
Haber Giriş: 03.03.2024 00:11 | Son Güncelleme: 03.03.2024 00:25

Özgür Özel'den İYİ Partililere: Eski dosttan düşman olmaz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'daki İYİ Parti seçmeninden CHP adaylarına destek istedi. Özel, "Aman ha arkamızda durun sakın bize kaybettirmeyin. Ayrıca şunu unutmayın, eski dosttan düşman olmaz, o belediye İYİ Parti'ye gönül vermiş herkesin de belediyesi olacak" dedi
Özgür Özel'den İYİ Partililere: Eski dosttan düşman olmaz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da İYİ Parti ile ittifak kurmayı istediklerini ama yapamadıklarını belirterek, "Keşke ittifak kurabilseydik, birimizin olduğu yerde öbürümüz olmasaydı. Büyükşehirde de her yerde de çok daha rahat olsaydık ama olmadı" dedi. Partisinin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ferdi Zeyrek'in Kültür Sitesi Lale Salonu'nda düzenlenen proje tanıtım toplantısında konuşan Özel, yerel seçimlerde, büyükşehir dahil birçok belediyeyi kazanmak istediklerini söyledi.

Özel, anket sonuçlarına göre Manisa'daki pek çok ilçede AK Parti ile yarıştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Geçen seçim CHP olarak bağrımıza taş bastık. CHP'ye 'Büyükşehir, Şehzadeler ve Yunusemre İYİ Parti'de olacak dediler', 'Tamam' dedik. Gittik oylarımızı İYİ Parti'ye verdik. Bu seçimde de İYİ Parti'nin adayı var iki tarafta... Keşke ittifak kurabilseydik, birimizin olduğu yerde öbürümüz olmasaydı. Büyükşehirde de her yerde de çok daha rahat olsaydık ama olmadı. Ama ben Manisalı hemşehrilerimden, iyi insanlardan, güneş yüzlü insanlardan, gözlerinde güneş açanlardan kendi memleketimde bir beklentim var. Siz geçen birlikte mücadele edip yenemediğimiz AK Parti'yi bu sefer Gülşah (CHP Şehzadeler Belediye Başkan adayı Gülşah Durbay) değiştiriyor, aman ha arkamızda durun sakın bize kaybettirmeyin. Ayrıca şunu unutmayın 'eski dosttan düşman olmaz', o belediye İYİ Partiye gönül vermiş herkesin de belediyesi olacak."

"Meral Hanım biraz da kızmaya başladı ama..."

Özel, Yunusemre ilçesinde de adayları Semih Balaban'ın önde olduğunu öne sürdü. Manisa'daki İYİ Parti seçmeninden destek beklediklerini vurgulayan Özel, "Ben söyleyince, hep 'abla' dediğim, çok sevdiğim Meral Hanım biraz da kızmaya başladı ama geçen seçimde bize İYİ Parti söylendiği anda Büyükşehirde, Yunusemre'de hep birlikte İYİ Parti'ye verdik, canla başla çalıştık. Herhalde Manisa'daki İYİ Partililer hepimizden çok İYİ Parti'ye sahip çıkan Semih Balaban'a gönül borçlarını bu sefer ödeyecekler." ifadelerini kullandı.

"İttifak yaparsak açık yaparız"

DEM Parti ile görüşmelerine yönelik eleştirilere de değinen Özel, şöyle konuştu: "Efendim 'DEM Parti ile görüşüyor', önümüzde bayram var. Bana bir şeyle övünebilirsin deseler ne ile övünürüm biliyor musunuz? Biz Türkiye'deki tüm siyasi partilerle bayramlaşabilen tek partiyiz. Çünkü biz Türkiye'nin temel direğiyiz, taşıyıcı kolonuyuz. Ben 6,5 milyon oy veren yurttaşın hatırına ve saygısına DEM Parti ile bayramlaşırım. MHP, İYİ Parti, AK Parti ve DSP ile bütün partilerle bayramlaşabilen tek parti CHP'dir. O yüzden CHP'liler partisiyle gurur duysun. İşbirliği yaparsak açık söyleriz, ittifak yaparsak açık yaparız. Bu sefer de 'Bir ittifak var açıkla' diyorlar, Açıklıyorum. İttifakımızın adı Türkiye ittifakıdır, rengi ay yıldızlı al bayrağın rengidir."

 

Kaynak: AA