30 Haziran 2022, Perşembe
Haber Giriş: 15.06.2022 16:39 | Son Güncelleme: 15.06.2022 16:50

Top Gun: Maverick'ten yeni rekor: Yılın en çok kazanan filmi

Top Gun: Maverick, geçen hafta sonu gişede tahtını Jurassic World Dominion'a (Jurassic World Hakimiyet) kaptırsa da rekor kırmaya devam ediyor. Tom Cruise'un başrolünde olduğu film ABD'de 400 milyon dolar gişe hasılatını geçerek yılın en çok izlenen filmi oldu
Top Gun: Maverick'ten yeni rekor: Yılın en çok kazanan filmi

36 yıl sonra sinemaya dönen Top Gun: Maverick, gişede fırtına gibi esiyor. Bugüne kadar; Tom Cruise'un kariyer ile açılış rekorunu, Paramount Pictures'ın açılış rakamını, tüm zamanların en yüksek ikinci hafta gişe hasılatını, Anma Günü'nün en yüksek hasılat rakamını geride bırakan film unvanlarına bir yenisi daha ekledi.

Top Gun: Maverick ABD'de vizyondaki 3. haftasında 400 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı ve  Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ı (Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında) geçerek yılın en çok izlenen filmi oldu.

Bu yıl seyirciyle buluşacak Thor: Love and Thunder, Black Panther: Wakanda Forever ve Avatar 2, Top Gun'ı tahtında etmeye aday olsalar da film globalde elde ettiği 783.8 milyon dolarla şimdiden tarihe geçti.