20 Nisan 2024, Cumartesi
Haber Giriş: 13.02.2024 23:38 | Son Güncelleme: 14.02.2024 00:49

Avrupa Güreş Şampiyonası: Rekor için mindere çıkan Rıza Kayaalp Rus rakibine yenildi

Avrupa Güreş Şampiyonası 130 kilo finalinde 13. altın madalya ve rekor için mindere çıkan Rıza Kayaalp Rus Sergei Semenov'a tuşla yenildi. Kayaalp, "Bir anlık boşluğuma geldi. Normalde o oyunu yiyecek bir sporcu değilim. Şampiyonluk hırsıyla hayatta yemeyeceğim bir oyunla yenildim" dedi
Avrupa Güreş Şampiyonası: Rekor için mindere çıkan Rıza Kayaalp Rus rakibine yenildi

Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçi Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kiloda gümüş madalya elde etti. Başkent Bükreş'te gerçekleştirilen organizasyonda Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kilonun finalinde bireysel olarak katılan Rus Sergei Semenov'la karşılaştı. Rakibine tuşla yenilen Rıza Kayaalp, organizasyonda gümüş madalya kazandı. 12 Avrupa şampiyonluğu bulunan Rıza, böylelikle Rus güreşçi Aleksandr Karelin'le aynı sayıda kalmış oldu. Aynı kiloda bronz madalyaları ise Azerbaycanlı Beka Kandelaki ve İtalyan Danila Sotnikov elde etti.

"Bir anlık boşluğuma denk geldi"

Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya elde eden Rıza Kayaalp, Rus Sergei Semenov'a finalde yenildiği için üzgün olduğunu söyledi. Milli güreşçi Rıza Kayaalp, başkent Bükreş'teki organizasyon sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 13. şampiyonluğu çok istediğini belirtti. "Müsabakada 2-0 öne geçmiştim. Bir anlık boşluğuma geldi. Normalde o oyunu yiyecek bir sporcu değilim" diyen Rıza, şu ifadeleri kullandı: "Maçı soğutmam gerekiyordu. Şampiyonluk hırsıyla hayatta yemeyeceğim bir oyunla yenilmiş oldum. Yapacak bir şey yok. Önümüzde olimpiyatlar var. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları yolunda çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki sene rekor için bir kere daha Avrupa Şampiyonası'na katılmak boynumuzun borcu oldu."

Kaynak: AA