16 Temmuz 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 29.05.2024 15:26 | Son Güncelleme: 29.05.2024 15:38

Dursun Özbek: Bu sene gerginlik olmasın

Galatasaray Kulübü'nün 25 Mayıs'ta yapılan olağan seçimli genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Dursun Özbek ile yönetimi, mazbatalarını aldı. 5. yıldız mesajı veren Özbek bütün kulüp başkanlarına "Bu sene gerginlik olmasın" çağrısında bulundu
Dursun Özbek: Bu sene gerginlik olmasın

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park'ta gerçekleştirilen törende, olağan seçimli genel kurul divan heyeti mazbataları takdim etti. Sarı-kırmızılı kulüpte üst üste 2, toplamda ise 3. kez başkan seçilen Dursun Özbek'e mazbatasını genel kurul divan başkanı Hikmet Can Koyuncuoğlu verdi. Daha sonra yönetim kurulu, denetleme kurulu, sicil kurulu ve disiplin kurulunda yer alan üyelere mazbataları sunuldu.

 

Dursun Özbek ile kurulları daha sonra kulübün kurucusu Ali Sami Yen'in kabrini ziyaret etti. Ziyarette Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, başkan Dursun Özbek ile kurullarda yer alan üyeler yer aldı. Feriköy Mezarlığı'ndaki Ali Sami Yen'in kabrine giden Dursun Özbek ve beraberindeki heyet, edilen duaların ardından Beşiktaş Kulübünün efsane başkanı Süleyman Seba'nın kabrine de çiçek bıraktı. Kulübün gelenekleri gereği ilk olarak Ali Sami Yen'in kabrine geldiklerini hatırlatan Özbek şunları söyledi: 

  • Çok önemli bir gün. Mazbata törenimiz, 29 Mayıs 1453'te cihan fatihi Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetmesinin yıl dönümü. Öncelikle bu günü kutluyorum ve kendisini rahmetle anıyorum. Aynı günde biz mazbatamızı aldık.
  • Bir İstanbul takımı olarak da bunun böyle denk gelmesi bizi çok memnun etmiştir. Kulübümüzün ananeleri gereği kurucumuz ve 1 numaralı üyemiz Ali Sami Yen Bey'in mezarını ziyaret ediyoruz.
  • Bu ritüelimiz bu şekilde devam ediyor. Bundan sonra da Galatasaray Lisesi'nde ilk yönetim toplantımızı yapacağız.
  • Her geldiğimizde Süleyman Seba abimizi de ziyaret ediyoruz. İki efsanevi futbol adamı, Türkiye'de futbolun sevilmesine, yerleşmesine ve futbolun gelişmesine önderlik etmiş iki büyüğümüz.
  • İkisine de Allah rahmet eylesin. Bundan sonra da gerek Ali Sami Yen Bey gerekse Süleyman Seba'nın çizdiği yolda Türk futbolunun gitmesini, onların örnek alınmasını istiyoruz.

 "İnşallah sezon sonunda 5. yıldıza ulaşacağız"

Dursun Özbek, iki sezon üst üste mutlu sona ulaştıkları Trendyol Süper Lig'de yeni sezonda da şampiyonluk hedeflediklerini söyledi. Ligde 25. kez şampiyon olarak 5. yıldızı takmayı hedeflediklerini aktaran Özbek sözlerine şöyle devam etti: 

  • Yeni bir sezona başlıyoruz. Bu sezon da hedefimiz 5. yıldız. Arkadaşlarımla beraber bu 5 yıldız için savaşacağız. Sadece futbol değil amatör şubelerde de bu sene çıtamızı daha yukarılara çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.
  • Seçimde bu büyük dünya markası kulübü yönetmek için teveccüh gösteren genel kurul üyelerine, Galatasaray'dan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen büyük taraftarıma ve Galatasaray'ı seven herkese teşekkür ediyorum.
  • Bu sezon aynı destek devam ettiği sürece inşallah sezon sonunda 5. yıldıza ulaşacağız. Herkes şimdiden gelecek sene için bayrakları hazırlasın.

"Her sene Galatasaray yönetimleri Ali Sami Yen'in yanı sıra Süleyman Seba'nın mezarını da ziyaret ediyor. Bu bir dostluk eli mi?" şeklindeki soru üzerine başkan Özbek, "Bunun bir maksadı yok. Türk sporuna, futboluna hizmet etmiş iki büyüğümüz. Onlar olmasaydı bugün Türk sporu belki bugünlerini göremeyecek. Bizim amacımız spora hizmet etmiş iki büyüğümüzü ziyaret edip, onların ruhuna bir Fatiha okumak, onları anmak. Bunu bir maksada yorumlamak doğru değil. Elbetteki Türk sporunda, özellikle futbolda dostluğun oluşması herkesi memnun eder. İnşallah bu sene özellikle futboldaki gergin ortam olmaz. Adaletin ve hakkaniyetin hakim olduğu bir lig bekliyoruz. Onun için de bütün kulüp başkanlarını bu şekilde davranmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Dursun Özbek başkanlığındaki listede şu isimler yer alıyor:

Yönetim kurulu (Asil): Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet Saruhan Cibara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Demircan

Yönetim kurulu (Yedek): Ozan Bingöl Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, Tanur Lara Yılmaz, Ece Bora

Denetim kurulu (Asil): Ömer Çirkin, Fabrizio Casaretto, Hasan Can Külahçıoğlu

Denetim kurulu (Yedek): Gül Rengin Günay, Merve Deniz Örken, Çağatay Aras Uçkun

Sicil kurulu (Asil): Mehmet Çağatay Altınlı, Hayri Gürkan Eliçin, Okan Güngör, Utku Çağatay Aksoy, Özcan Karamahmutoğlu, Berat Uygur, Burçin Aslan

Sicil kurulu (Yedek): Yakup Peker, Mehmet Selim Yavuz, Osman Emre Yıldızeli,

Disiplin kurulu (Asil): Hakkı Akil, Mithat Can Baydarol, Muharrem Remzi Tan, Mustafa İbrahim Ziyal, Aydın Önder, Ahmet Murat Canaydın, Ali Baran Öztürk

Disiplin kurulu (Yedek): Hasan Mehmet Tirali, Nuri Bora Ebussuutoğlu, Sencer Seren, Mustafa Kaya Özgül, Günran Çalın.