27 Eylül 2023, Çarşamba
Haber Giriş: 01.03.2023 22:07 | Son Güncelleme: 01.03.2023 22:17

Fenerbahçe Kongre Üyesi Hasan Doğan: Hükümet istifa diyen taraftarlara tebligat gitti

Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi Hasan Doğan 'Hükümet istifa' tezahüratı yapan Fenerbahçe taraftarlarına 'spor müsabakalarını seyirden men' tebligatlarının gitmeye başladığını söyledi
Fenerbahçe Kongre Üyesi Hasan Doğan: Hükümet istifa diyen taraftarlara tebligat gitti

Statlarda atılan hükümet istifa sloganlarının yankıları sürüyor. Fenerbahçe Kongre Üyesi Hasan Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Fenerbahçe stadında hükümet istifa tezahüratı yapan taraftarların evlerine 6222 sayılı kanun kapsamında spor müsabakalarını seyirden men tebligatları gittiğini dile getirdi.

Doğan yaptığı paylaşımda “Tribünlerin özelliği, her görüşten insanı barındırması, bir arada tutması. İnsan inanmak istemiyor ama 'Hükümet istifa' tezahüratı yapan taraftarların evlerine 6222 sayılı kanun kapsamında ‘spor müsabakalarını seyirden men’ tebligatları gitmeye başlamış” dedi.

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hükümet istifa sloganlarını atan taraftarları hedef almış ve protestoları sorumsuzluk ve şuursuzluk olarak niteleyip isim vererek kulüp yönetimlerine önlem almaya çağırmıştı. Fenerbehçe taraftarı da 25 Şubat'taki Konyaspor karşılaşması öncesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hükümeti istifaya çağırmıştı. Daha sonra Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulu, 4 Mart 2023'te gerçekleşecek Kayserispor - Fenerbahçe maçına Fenerbahçe taraftarının alınmamasına karar vermişti.