26 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 08.08.2023 09:25 | Son Güncelleme: 08.08.2023 10:20

Galatasaray ve Olimpija Ljubljana teknik direktörleri bu akşam oynanacak maçı değerlendirdi

Bugün oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçı öncesi Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Olimpija Ljubljana Teknik Direktörü Joao Henriques ve Sarı-kırmızılı futbolcu Dries Mertens basına konuştu
Galatasaray ve Olimpija Ljubljana teknik direktörleri bu akşam oynanacak maçı değerlendirdi

Slovenya'daki Stozice Stadı’nda oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu öncesi Galatasaray ve Olimpija Ljubljana teknik direktörleri, Okan Buruk ve Joao Henriques basın açıklamasında bulundu. Açıklamasında yarın yapacakları maçın her iki takım için de önemli olduğunu vurgulayan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, "Rakibimizin ne kadar önemli bir takım olduğunu biliyoruz, rakibimize çok önem veriyoruz. Buradan İstanbul’a avantajlı bir sonuçla dönmek istiyoruz. Her maçta olduğu gibi Galatasaray’ın amacı kazanmak, buradan kazanarak geri dönmek" diye konuştu.

"Hazır olmak zorundayız"

Takımını hazır olarak gördüğünü söyleyen Buruk, "Hazır olmak zorundayız, ben oyuncularıma hem güvendiğimi söyledim, yarın için de güveniyorum. En iyi performanslarını vereceklerine inanıyorum, vermek de zorundalar zaten, hepimiz vermek zorundayız. Bu yüzden bu maç bizim için çok önemli, Şampiyonlar Ligi çok önemli. Hazır olmak zorundayız, en iyi oyunumuzu oynamak zorundayız" ifadelerini kullandı.

"Galatasaray'a karşı mükemmel olmamız bile yetmeyebilir"

Galatasaray'ın sezon başında bile iyi durumda olduğunu belirten Ljubljana Teknik Direktörü Joao Henriques ise, "Biz her zaman her takıma karşı kazanmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz, evimizde veya dışarıda, nerede oynarsak oynayalım. Galatasaray'a karşı kazanmak için mükemmel olmamız bile yetmeyebilir, ama tur atlamak için iki maçımız var ve çalışmalıyız" ifadelerini kullandı.

Stadın dolu olmasını beklediğini ifade eden Henriques, "Bu Şampiyonlar Ligi karşılaşması ve biz burada olmayı hakkettiğimizi göstermek zorundayız" dedi. Galatasaray'ın köklü bir takım olduğunu daha önce kupalar kazandığını hatırlatan Henriques, "Ama sahada her şey olabilir, biz her şeye hazırız. Kolektif olarak başarılıyız ve hep ilerlemek için gayret sarf edeceğiz" şeklinde konuştu.

Mertens: Şampiyonlar Ligi'ne gitmeyi açlıkla bekliyoruz

Sarı-kırmızılı futbolcu Dries Mertens, basın toplantısında yaptığı açıklamada, zorlu bir karşılaşma olacağını bildiklerini ifade ederek, "Ama biz kendimize güveniyoruz ve hocamızın söylediği gibi hazırlanıyoruz. Mücadele başlıyor artık, her şeye hazırız ve Şampiyonlar Ligi’ne gitmeyi açlıkla bekliyoruz" dedi.

Şampiyonlar Ligi’nin ne kadar güzel bir ortam olduğunu bildiğini söyleyen Mertens, bunu bu sezon Galatasaray ile yaşamak istediğini dile getirdi. Kariyerinin devamıyla ilgili soruyu yanıtlayan Mertens, şunları söyledi: "36 yaşındayım şu anda, 37 olacağım bu sene ama içimde 25 hissediyorum. Sanırım bu sezon son sezonum olacak benim, çünkü farklı şeyleri de denemek istiyorum hayatta, farklı başarıları da elde etmek istiyorum, ama her gün hala çok keyif alıyorum."