21 Temmuz 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 01.07.2024 16:06 | Son Güncelleme: 01.07.2024 16:14

Mehmet Büyükekşi'den çağrı: Leipzig sokaklarını kırmızı beyaza boyayalım

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi "Turnuva tarihinde ilk kez ev sahibi ülke taraftarından daha fazla bizim taraftarlarımız tribünleri doldurdu. Vatandaşlarımızı aynı coşkuyla, milli takım formaları ve Türk Bayraklarıyla Leipzig sokaklarını ve stadyumunu da kırmızı beyaza boyamaya davet ediyorum" dedi
Mehmet Büyükekşi'den çağrı: Leipzig sokaklarını kırmızı beyaza boyayalım

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda yarın Avusturya ile karşılaşacak Ay-yıldızlıların rakibini yenerek çeyrek finale çıkacağını aktardı. Başkan Büyükekşi, yaptığı yazılı açıklamada, "A Milli Futbol Takımımızın ilk hedefi 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmaktı. Bu hedefimize eleme grubunu tarihimizde ilk kez lider tamamlayarak ulaştık. A Milli Futbol Takımımızın ikinci hedefi 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda grubumuzdan çıkarak son 16 turuna yükselmekti. Bu hedefe de gruptaki üç maçımızın ikisini kazanarak ulaştık. Şimdi son 16 turunda Avusturya’yı geçerek çeyrek finale yükselmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı. Almanya'da milli takımı destekleyen Türk taraftarlardan övgüyle söz eden Büyükekşi, şunları kaydetti:

  • 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda A Milli Futbol Takımımızın 3 grup maçında toplam 130 bin vatandaşımız tribünleri kırmızı beyaza boyadı. Turnuva tarihinde ilk kez ev sahibi ülke taraftarından daha fazla bizim taraftarlarımız tribünleri doldurdu.
  • Maçlardan önce gerçekleştirilen taraftar yürüyüşlerinde onbinlerce vatandaşımız, büyük bir coşku ile maçlarımızı oynadığımız Dortmund ve Hamburg şehirlerini de milli takım formalarımız ve Türk bayraklarımız ile kırmızı beyaza boyadılar.
  • Turnuvanın en coşkulu ve centilmen taraftarı olan vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Vatandaşlarımızı aynı coşkuyla, milli takım formaları ve Türk Bayraklarıyla Leipzig sokaklarını ve stadyumunu da kırmızı beyaza boyamaya davet ediyorum.
  • Ayrıca ülkemizde ve dünyanın her yerinde ekranları başında, meydanlarda kurulan dev ekranlarda, Almanya’da fan-zone’larda bizim çocuklarımızın, Genç Türklerin, A Milli Futbol Takımımızın maçları büyük bir coşku ile izlendi, galibiyetlerimiz büyük bir sevinçle kutlandı.
  • Şırnak’tan Çanakkale’ye, Samsun’dan Adana’ya, Konya’ya, Ankara’ya, İstanbul’a İzmir’e 81 ilimizin tamamında, dünyanın her yerinde yüreği Ay-yıldız için çarpan ve Milli Takımımızla tek yürek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onları mutlu ettikçe biz de mutlu oluyoruz.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, sosyal medyada oluşturulan dezenformasyonlara dikkati çekerek, "Son olarak şunu da açıkça söyleyeyim kişisel çıkarlarını milli çıkarların önünde tutanların yaratmaya çalıştığı dezenformasyon amaçlı yalan ve iftira içeren suni gündemlere kulak asmadık asmayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daima odağımız milli değerlerimiz ve milli menfaatlerimizin korunması ve yüceltilmesi olacaktır. Genç Türklerin başarılarına kimse engel olamaz. En büyük Türkiye!" değerlendirmesinde bulundu.