23 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 07.11.2023 21:01 | Son Güncelleme: 07.11.2023 21:20

Okan Buruk ilk maçı hatırlattı: Bayern Münih'e karşı planımız bol pozisyona girip gole çevirmek

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Bayern Münih maçının oyun planıyla ilgili İstanbul'da oynanan ilk maçın ilk 45 dakikasını işaret etti. Buruk, "Planlarımız ilk maçtaki gibi bol pozisyona girmek, onları da gole çevirmek" dedi
Okan Buruk ilk maçı hatırlattı: Bayern Münih'e karşı planımız bol pozisyona girip gole çevirmek

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih karşılaşmasından da iyi bir sonuç alarak gruptan çıkmak istediklerini söyledi. Okan Buruk ve futbolcu Barış Alper Yılmaz, Bayern Münih maçı öncesi Allianz Arena'da düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Buruk, Münih'te olmaktan mutlu olduklarını belirterek, "Bu turnuvada olmamız çok değerli. Gruplardan çıkmak istiyoruz. Türk takımları sadece 5 kez Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıktı bunun 3'ü Galatasaray'a ait. Bunu devam ettirmek istiyoruz" dedi.

Bayern Münih takımının hücumdaki oyuncularının çok hızlı olduğuna ve rakip kaleye çabuk gidebildiklerine işaret eden Buruk, bunun analizini oyuncularla yaptıklarını dile getirdi. Genç teknik adam, Bayern Münih maçında kendilerine ve oyuncularına güvendiğini vurguladı.

Bayern Münih'in yarın daha güçlü şekilde karşılarına çıkacaklarına dikkati çeken Buruk, "Rakibimizi analiz ettik, hazırlandık. Planlarımız ilk maçtaki gibi bol pozisyona girmek, onları da gole çevirmek. İlk maçın ilk devresinde çok domine bir oyun oynadık ama bunu skora çeviremedik. Sahada kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Çok önemli bir takıma karşı oynayacağımızı bilerek oynayacağız. Savunma gücümüzü de artırmamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Muslera kararı maç saatinde

İstanbul'daki maçta muhteşem bir taraftar olduğunu hatırlatan Buruk, "Orada inanılmaz bir atmosfer yarattılar. Uzun yıllar hatırlanacak bir maç olarak kalacak. Biz 2000'li yıllarda Münih Olimpiyat stadına gelmiştik, her yerde sokaklarda Türk taraftar vardı. Yarın yine çok sayıda vatandaşımız yanımızda olacak onların desteğiyle birlikte mücadelemizi vereceğiz, oyun olarak en iyisini yapacağız." şeklinde konuştu. Okan Buruk, kaleci Muslera'nın yarınki maçta oynayıp oynayamayacağının ise maç saatinde belli olacağını aktardı.

"Galatasaray'ın geninde Avrupa'da başarılı olmak var"

Barış Alper de iki taraf içinde zor bir maç olacağını belirterek, "Dünyanın en iyi takımlarından birine karşı oynayacağız. İlk maçta çok pozisyonumuz vardı ama değerlendiremedik. Yarın aynı performansı göstermek istiyoruz. Galatasaray'ın geninde Avrupa'da başarılı olmak var. Bunun için mücadele edeceğiz." dedi. Her maçta aynı performansı göstermek için çaba sarf ettiğini anlatan Barış Alper, "Hocamın verdiği taktiği uygulamak ve başarılı olmak istiyorum. Maçlara anlık olarak bakmıyorum. Süreç olarak bakıyorum. Çok çalışıyorum. Daha yolun çok başındayım. Farklı yerlerde oynayabiliyorum ama önemli olan takımıma faydalı olmak istiyorum. Ne kadar faydalı olursam o kadar iyi olur" diye konuştu.

Kaynak: AA