02 Ekim 2023, Pazartesi
Haber Giriş: 18.09.2023 17:20 | Son Güncelleme: 18.09.2023 17:26

TFF'den Stefan Kuntz açıklaması: İddialar gerçeği yansıtmıyor

TFF A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un sözleşmesinin feshedildiği iddialarına dair açıklama yaptı. Açıklamada haberlerin ve iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi
TFF'den Stefan Kuntz açıklaması: İddialar gerçeği yansıtmıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) X Twitter) hesabından yayınladığı açıklamayla A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un sözleşmesinin feshedildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. TFF açıklamasında, "Bir süredir yazılı, görsel ve dijital medyada yer alan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile ilgili haberler ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu sözleşmesi devam eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'u 20 Eylül Çarşamba günü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı yapmak üzere Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne resmi olarak davet etmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur" ifadeleri kullanıldı. 

Ne olmuştu?

Haziran ayında 3-2 kazanılan Letonya maçı sonrası "Mutlu değilim. Böyle maçları daha kolay kazanabilmeliyiz. Adamlar 10 kişiyken son dakikada kazanıyoruz. Daha akıllı oynamamız gerekiyor" diyen A Milli Futbol Takımı Kaptanı Hakan Çalhanoğlu, son Ermenistan beraberliğinin ardından da eleştirel bir açıklama yaptı. Hakan, "Daha iyi olmamız gerekiyor. Çok basit hatalar yaptık. Moralim bozuluyor. Ermenistan'ı evde yenemiyorsan, bazı şeyleri düzeltmek gerek" diyerek Milli Takım teknik heyetinin kadro tercihini eleştirmişti.

Stefan Kuntz, Japonya mağlubiyetinin ardından başta Hakan Çalhanoğlu olmak üzere milli oyunculara göndermeler yaparak, "Benim sorumluluk alanım kesinlikle oyuncular. Ben oyuncularımdan bazı şeyleri bekleyebilirim. Fakat oyuncularımın da A Milli forma için yüzde 100'lerını verecek seviyeye kendilerini getirmeleri gerekiyor. Gerçekten en çok canımı acıtan konu, eğer oyuncular kendileri için yüzde 100'ünü vermeye razı değillerse en çok canımı o acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil" ifadelerini kullanmıştı.

Kuntz'un Japonya yenilgisi sonrası oyuncular hakkında yaptığı açıklamaları yorumlayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise "Hocamız açıklamalarıyla maalesef kendi bacağına ateş etti. Çok üzücü bir durum" diye konuşmuştu.  Bu olayın ardından 17 Eylül'de Stefan Kuntz'un sözleşmesinin feshedildiği iddia edildi.