23 Nisan 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 05.09.2023 11:01 | Son Güncelleme: 06.09.2023 19:58

Voleybol kurslarında Filenin Sultanları etkisi: Taleplerde hızlı artış

Filenin Sultanları'nın CEV 2023 Avrupa Şampiyonası'ndaki zaferinin ardından, özel voleybol kursu taleplerinde büyük bir artış yaşandı. Bu yükselişin ay sonunda yüzde 700'e kadar çıkması bekleniyor
Voleybol kurslarında Filenin Sultanları etkisi: Taleplerde hızlı artış

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı namı diğer Filenin Sultanları'nın uluslararası arenada ardı ardına kazandığı tarihi zaferlerin ardından, ülkemiz gençlerinin voleybola ilgisi gün geçtikçe artıyor. Armut voleybol özel ders taleplerini incelediğinde, millilerin başarılarının özel ders taleplerinde büyük bir artış yarattığı gözlemledi.  

Milletler Ligi Şampiyonluğu talepleri yüzde 180 artırdı

Türkiye kadın voleybol takımı, dünya genelinde en iyi 16 takımın yarıştığı milletler liginde her yıl yeni bir başarı elde ediyor. Özellikle liglerin olduğu dönemde bu ilgi tavan yapıyor. Bu sene ise Milletler Ligi’nden şampiyonlukla dönen kadın voleybol takımımız, genç sporcu adaylarının voleybol aşkını adeta körüklüyor. 2023 yılının Temmuz ayında tüm voleybol özel ders ve kurs servis aramaları bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 180, 2023 Ağustos ayına göre ise yüzde 170 oranında artıyor.

Avrupa şampiyonu olan Filenin Sultanları'nın etkisiyle Eylül ayında taleplerin rekor hızla artmaya başladı. Milletler Ligi zaferiyle hız kazanan voleybol kurs ve özel ders servis trendlerinin Eylül ayının sonunda bir önceki yıla göre yüzde 700 büyümesi bekleniyor.

Voleybolda Avrupa Şampiyonu olduğumuz maçı birlikte izleyen 20 bin kişinin coşkusu