26 Mayıs 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 10.03.2023 19:34 | Son Güncelleme: 10.03.2023 19:48

Binali Yıldırım: Fatih Erbakan ile çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim işleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ile birlikte Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Yıldırım 'Çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik' dedi
Binali Yıldırım: Fatih Erbakan ile çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik

Cumhur İttifakı'nda siyasi temaslar sürüyor. Dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici görüşmesinin ardından bugün de AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim işleri Başkanı Ali İhsan Yavuz Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'la bir araya geldi. 

Erbakan'la seçimlerle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını dile getiren Yıldırım, çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdiklerini dile getirdi ve şu açıklamaları yaptı:

"Sayın Cumhurbaşkanımız bugün bildiğiniz gibi seçim tarihini anayasaya dayanarak ilan etti ve Resmi Gazete'de yayımlandı. 14 Mayıs'ta seçim yapılacak. Bundan sonra göre YSK'da olacak. Seçimlerimizin hayırlar getirmesini diliyorum. Takvim netleştikçe partiler arası görüşme trafiği yoğunlaşmaya başladı. Refah Partisi Genel Merkezi'ni AK Parti adına ziyaret etmiş bulunuyoruz. Seçimlerle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. Seçimlerde birlikte yol yürüyelim. Sayın Genel Başkan ve arkadaşları bu konuda kendi değerlendirmelerini yapacaklar. Kararlarını paylaşacaklardır."

Erbakan: AK Parti'nin davetini değerlendireceğiz

Yıldırım'ın ardından konuşma yapan Erbakan, AK Parti'nin davetini değerlendireceklerini kaydetti ve sözlerini şöyle sürdürdü: 

"AK Parti heyeti olarak ziyarette bulundular. Yaklaşan seçimler dolayısıyla bir müzakerede bulunuldu. Cevabımızı kendilerine en kısa zamanda ileteceğiz. Nazik ziyaretlerinden davetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz."