15 Nisan 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 01.08.2023 13:44 | Son Güncelleme: 01.08.2023 16:43

CHP'li Öztunç'tan Ahmet Davutoğlu'na tepki: Kimse kafalarına silah dayayıp buradan aday olun demedi

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun "En son tercihim seçime CHP listelerinden girmekti" sözlerine ilişkin, "Kimse kafalarına silah dayayıp 'gelin buradan aday olun' demedi. Girmeselermiş" dedi
CHP'li Öztunç'tan Ahmet Davutoğlu'na tepki: Kimse kafalarına silah dayayıp buradan aday olun demedi

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bir gazetecinin, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun, "En son tercihim seçime CHP listelerinden girmekti" sözlerine ilişkin görüşlerini sorması üzerine Öztunç, "Kendi görüşü, saygı duyarız ama girmeseymiş. Kimse Davutoğlu'nu zorla getirip CHP listelerinden aday yapmadı. Kimse kafalarına silah dayayıp 'gelin buradan aday olun' demedi. Girmeselermiş. Seçimler gelecek yine tek başlarına girsinler, boylarının ölçüsünü alsınlar" yanıtını verdi.

Kahramanmaraş'taki su sorunu

Öztunç, Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden uzun bir süre geçtiğini ve Kahramanmaraş'ta vatandaşın konut ve su sorununun çözülemediğini öne sürdü. Köylerde ve şehir merkezinde suyun akmadığını, depremzedelerin günlerdir banyo yapamadığını savunan Öztunç, "İnsan su bulamıyor. Hayvana, tarıma su yok. Zaman zaman su bıraktıkları zaman da çamurlu su akıyor" diye konuştu. Depremin ardından depremzedeler için toplanan yardım paralarını anımsatan Öztunç, "Bu millet, depremzedelere yardım edilsin diye para gönderdi. O paralar nerede? O paralarla Kahramanmaraş'ın su sorunu pekala çözülebilir" ifadesini kullandı.

Kaynak: AA