26 Şubat 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 22.01.2023 23:20 | Son Güncelleme: 22.01.2023 23:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim için 10 Mart'ta yetkimi kullanacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihi için "Resmi olarak Cumhurbaşkanı'nın bir yetkisi var. 10 Mart'ta Cumhurbaşkanı olarak biz bu yetkimizi kullanacağız ve ondan sonra 60 gün süre var" dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim için 10 Mart'ta yetkimi kullanacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'da İlk Oyum AK Parti'ye, İlk Oyum Erdoğan'a programında gençlerle bir araya geldi. Erdoğan seçim tarihle ilgili olarak "Biz kararımızı inşallah Mart ayının 10'unda açıklayacağız" dedi.

"Bu bir erken seçim falan değil"

Birilerinin hedef saptırmaya gayret ettiğini söyleyen Erdoğan sözlerine söyle devam etti: Bu bir erken seçim falan değil, seçimi öne almak. Yapılan bu. Bir diğer adım olarak da biz burada aslında bir güncelleme yaptık. Bu güncelleme ile birlikte bu adımı attık ve Cumhur İttifakı olarak da Devlet Bey'le bu görüşmelerimizi yaparak dedik ki 'Zaman kaybına tahammül yok. Bunun için öyle incelemeler yaptık ki herkesin yaz tatiliyle ilgili durumlarını tutun, Karadeniz'de çay, fındık vesaire bütün bunların gidişlerini tutun bütün değerlendirmeleri yaparak herhangi bir sıkıntıya, KPSS vesaire... Bütün bu ayrıntıları masaya yatırdık ve adımı da buna göre atalım dedik. Hele hele öğrencilerimizin durumları bizim için çok önemli. Bu adımı da atarak kararı buna göre verdik ama resmi olarak cumhurbaşkanının burada bir yetkisi var. O da biliyorsunuz 10 Mart'ta Cumhurbaşkanı olarak biz bu yetkimizi kullanacağız ve ondan sonra 60 gün süre var. O süreyi de kim değerlendirecek? Yüksek Seçim Kurulu ama biz kararımızı inşallah Mart ayının 10'unda açıklayacağız.