13 Haziran 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 25.04.2024 14:59 | Son Güncelleme: 25.04.2024 16:16

DEM Partili Koçyiğit'ten Adalet Bakanı'na: Sakinleştirici alabilirsiniz.

Partisine yönelik eleştirilere tepki gösteren DEM Partili Koçyiğit "Sayın Adalet Bakanı'na ve sinirleri zıplayanlara tavsiyemiz, sakinleştirici alabilirsiniz. Seçim sonuçlarını sindirmek için bir süre inzivaya çekilebilirsiniz. Bu sonuçlar halkın iradesinin sonuçlarıdır" dedi
DEM Partili Koçyiğit'ten Adalet Bakanı'na: Sakinleştirici alabilirsiniz.

DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Çorlu'daki tren kazasına ilişkin davada kararın bugün açıklandığını hatırlattı. Kazada 25 vatandaşın yaşamını yitirdiğini anlatan Koçyiğit, gereken tedbirler alınmadığı ve menfez bakımı yapılmadığı için kazanın göz göre göre geldiğini söyledi. Kazaya ilişkin davanın "adaletten kaçırıldığını" öne süren Koçyiğit, Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden ailelerin, bugünkü mahkeme kararıyla hayal kırıklığına uğradığını savundu. Koçyiğit, "Yargılamanın burada bittiğini sananlar, elbet bir gün gerçek hukuk önünde bunların hesabını verecek. Bunun için mücadeleyi yürüteceğiz" diye konuştu.

DEM Parti Grup Başkanvekili Koçyiğit, yargının, iktidarı, sermayeyi ve muktedirleri koruduğunu ileri sürerek, DEM Parti'ye yönelik kapatma davası söylemlerini eleştirdi.

"Seçim sonuçları AK Parti ve MHP'yi korkuttu"

31 Mart yerel seçim sonuçlarının "AK Parti ve MHP'yi korkuttuğunu" söyleyen Koçyiğit, partisine yönelik eleştirilere tepki gösterdi. Koçyiğit, "Sayın Adalet Bakanı'na ve sinirleri zıplayanlara tavsiyemiz, sakinleştirici alabilirsiniz. Seçim sonuçlarını sindirmek için bir süre inzivaya çekilebilirsiniz. Sonuçları sindireceksiniz, çünkü bu sonuçlar halkın iradesinin sonuçlarıdır" dedi.

1 Mayıs için Taksim çağrısı

Koçyiğit, Taksim Meydanı'nın işçi ve emekçiler için tarihsel önemi bulunduğunu belirterek, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının Taksim Meydanı'nda yapılamayacağını hatırlattı. Koçyiğit, "Hakikati İstanbul Valisi söylemiş. Bir kez daha Taksim 1 Mayıs'ını yasaklayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Bu tartışmaları Taksim'e sıkıştırmayacağız, milyonlarca işçi taleplerini haykıracak" şeklinde konuştu.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan, işçi ve emekçilerin 1 Mayıs'ta meydanlarda "ayaklarıyla oy kullanacaklarını" söyleyen Koçyiğit, Taksim Meydanı'na yönelik karara ilişkin, "Hükümeti ve İçişleri Bakanı'nı bu yanlıştan dönmeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı.