16 Nisan 2024, Salı
Haber Giriş: 13.04.2023 17:57 | Son Güncelleme: 13.04.2023 18:03

Demirtaş: PKK'nın silah bırakması için elimizden geleni yapacağız

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medyada yaptığı paylaşımda "PKK'nin Türkiye'de tümüyle silah bırakması için elimizden geleni yapacağız ve mutlaka başaracağız" dedi
Demirtaş: PKK'nın silah bırakması için elimizden geleni yapacağız

Twitter'den 4 tweetlik bir paylaşım yapan Selahattin Demirtaş "Halkımıza sözümüz olsun, çatışmadan beslenen Erdoğan rejimi sonrasında PKK'nin Türkiye'de tümüyle silah bırakması için elimizden geleni yapacağız ve mutlaka başaracağız. TBMM'de usulünce, hukuk çerçevesinde sorunlarımızı çözüp büyük toplumsal barışı kesinlikle sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

"Bunları çoktan yapabilirdik" diyen Demirtaş, "Ama; Erdoğan barışı isteyenleri içeri attı, tecride aldı, partilerini kapatmaya çalıştı, belediyelerine kayyım atadı, provokasyonlarla çatışmayı körükleyip "terör" söylemi üzerinden halkı korkutup oy toplamaya çalıştı. Halen de bunu yapıyor" paylaşımını yaptı.

"Birileri kan dökmeye de kalkabilir"

"Seçimi etkilemek için birileri kan dökmeye de kalkabilir" diyen Selahattin  Demirtaş "Sahtekarlara inanmayın, barış ve huzur mümkündür. PKK eylemsizlik kararı alıp çözüme kapı araladı. Ama ısrarla provokasyonlar yapılıyor. Allah korusun, seçimi etkilemek için birileri kan dökmeye de kalkabilir. Hep birlikte dikkatli olacağız, oyuna da gelmeyeceğiz. Lütfen unutmayın, biz barış ve demokrasi istiyoruz. Birlikte eşit ve kardeşçe yaşamak istiyoruz. Yeşil Sol Parti en çok da bunun için çalışacak. Oy için halkı kışkırtan yalancılara değil, sahtekarlara değil, bize güvenin. Hep birlikte ve mutlaka kazanacağız" ifadelerini kullandı.