24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 23.04.2024 19:31 | Son Güncelleme: 23.04.2024 19:54

Eski bakan Hüseyin Çelik'in 'danışman' eleştirisine Beştepe'den çifte yanıt

AK Parti'nin kurucularından Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik'in Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'u hedef alan açıklamalarına Erdoğan'ın danışmanlarından Ahmet Elim Köroğlu ve Ayhan Ogan yanıt verdi
Eski bakan Hüseyin Çelik'in 'danışman' eleştirisine Beştepe'den çifte yanıt

AK Parti kurucularından Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik, 31 Mart seçim sonuçlarını Serbestiyet'e değerlendirdiği röportajında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve danışmanlarına sert eleştiriler yöneltti. Erdoğan'ın sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini belirten Çelik, “En büyük yetki Sayın Erdoğan’ındır. Burada sayın cumhurbaşkanının sadece bazı isimleri değiştirmek yerine bence kendi kendisiyle de bir hesaplaşması gerekiyor. Başarıyı sahiplenip başarısızlığı başkasına mal etmek doğru bir tutum olmaz” dedi. 

"Sarayda bir komünist bozuntusu var"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un 31 Mart seçimlerinin ardından Van'da yaşanan 'mazbata' krizinde yaptığı, "İktidar içinde yer aldığı kabul edilen ve neo liberal zehirle zihin dünyalarını batıcılığa teslim etmişlerin Van olayında aldıkları tutumların kaydedildiğini de herkes fark eder" açıklamasına da değinen Çelik, “Sarayda kanunların efendisi haline getirilmiş bir komünist bozuntusu var. Ne idüğü belirsiz adam racon kesiyor, parmak sallıyor. Erdoğan nasıl müsaade ediyor?” diye konuştu.

"Cumhurbaşkanımıza parmak sallamayın"

Hüseyin Çelik'in açıklamalarına Erdoğan'ın danışmanlarından Ahmet Elim Köroğlu ve Ayhan Ogan yanıt verdi. Köroğlu, X hesabından paylaştığı mesajda, "31 Mart sonuçları üzerinden Serbestiyet'e açıklama yapan eski Türkiye'nin siyasi artıkları kurdurduğunuz partilerde siyaset yapın, Mehmet Uçum bahanesiyle Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı'na parmak sallamayın" ifadelerini kullandı. 

Ogan ise "Hüseyin bey Erdoğan 52 oy aldı. AK Parti ile arasında 20 puan fark var. Kurdurduğunuz DEVA ve Gelecek Partisi çöp oldu. Çekin elinizi AK Parti'den. Erdoğan'dan intikam alacaksanız da hodri meydan" diye yazdı.