01 Şubat 2023, Çarşamba
Haber Giriş: 03.09.2022 16:45 | Son Güncelleme: 03.09.2022 18:19

Galatasaray Adası'na silahlı saldırı

Galatasaray Kulübü, 2 Eylül Cuma akşamı Galatasaray Adası'na ateş açıldığını duyurdu. Saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunuldu. Kulüp Başkanı Dursun Özbek, "Dün TFF, bugün Galatasaray Adası. Kişilerin Türk sporuyla sorunu var" dedi
Galatasaray Adası'na silahlı saldırı

Galatasaray Kulübü, 2 Eylül Cuma akşamı Galatasaray Adası'na ateş açıldığını duyurdu. Olayda herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın olmadığı belirtildi.

Galatasaray Kulübü,  saldırının faillerinin bulunması için gerekli suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, dün gece Galatasaray Adası'nın hizmete kapalı olduğu saatlerde kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş edilmesi sonucunda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmadığı, havuz kenarındaki cam korkulukta maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Bu sabah Galatasaray Adası'na gelen personelin hasarı fark ettiği aktarılarak, şu ifadeler kullanıldı:

"Kulübümüz ivedilikle konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştur. Galatasaray Spor Kulübü olarak bu olayın faillerinin bulunması noktasında güvenlik birimlerimize güvenmekle birlikte, sonuna kadar konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. Bu vesileyle Türkiye Futbol Federasyonunun Riva'daki tesislerine yapılan saldırıyı tekrar şiddetle kınıyor ve bu tür olayların artık son bulmasını diliyoruz. Asli görevi kamuoyunu doğru bilgilendirmek olan basının, bu tip hassas konularda yayıncılık ilkelerine uymasını ve provokasyona yol açacak haberlerden kaçınmasını önemle tavsiye ediyoruz"

"Kişilerin Türk sporuyla sorunu var"

GS TV'ye konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türk spor ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunarak, "Bundan önce de TFF'ye yapılan bir saldırı var. Peşinden de Galatasaray Adası'na yapılan saldırı. Özellikle Türk spor basınında yapılan bazı özensiz haberlerin işleri nerelere getireceği konusuna dikkati çekmek istiyorum. Haberleri yaparken dikkatli olalım, azmettirici olmaktan uzakta duralım" ifadelerini kullandı.

"Bu hadise inşallah son olur"

"Dün TFF, bugün Galatasaray Adası. Kişilerin Türk sporuyla sorunu var. Bunu böyle çözmeye çalışıyorlarsa, muvaffak olabileceklerini sanmıyorum." diye Özbek, "Basında çıkan haberlerin çok özenli olması lazım. Basında çıkan haberlerin sonucunda bu saldırı oldu. Bu peşi sıra yapılan hareketlerin iyi irdelenmesi ve dikkatli olunması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Herkesin daha dikkatli davranması gerektiğini vurgulayan Özbek, "Emniyet görevlileri geldi, gerekli incelemeleri yaptı. Sonucunu bekliyoruz. Bu hadise inşallah son olur. Söylediğimize, yazdığımıza dikkat edelim. Burası bizim vatanımız. Türk sporu bizim, hepimizin koruması gerekir" diyerek sözlerini tamamladı.