14 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 02.02.2024 22:21 | Son Güncelleme: 02.02.2024 23:18

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Erkan'ın kararı tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın istifası için "Aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir" açıklamasını yaptı
Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Erkan'ın kararı tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın istifasına ilişkin, "Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan'ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yürütülen ekonomi programının kesintisiz ve kararlılıkla devam etmekte olduğunu bildirdi.

"Önerim doğrultusunda atanacak yeni başkana başarılar diliyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi ekibine ve uygulanan programa desteği ve güveninin tam olduğunu belirten Şimşek, şunları kaydetti: "Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan'ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum. Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz."