21 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 04.05.2023 16:42 | Son Güncelleme: 04.05.2023 19:44

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Sandıkların başında nöbet tutacağız

Bitlis'te mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar "Bizler sandıkları ve irademizi koruyacağız. Her bir oy veren kardeşimiz aynı zamanda seçim görevlisidir. Sandıkların başında nöbet tutacağız" dedi
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Sandıkların başında nöbet tutacağız

Bitlis Ulu Cami Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Bitlis'in 14 Mayıs'ta Yeşil Sol Parti'nin temsilcilerini Meclise göndermeye hazır olduğunu söyledi. Ülkenin dört bir yanında yürüyüşlerinin kararlılıkla devam ettiğini dile getiren Sancar, değişim, demokrasi, barış, özgürlük, adalet ve eşitlik için mücadele ettiklerini aktardı.

Seçim çalışmalarını halkla birlikte yürüttüklerini anlatan Sancar, "Her yerde aynı coşku, fedakarlık ve kararlılık var. İşte halkla birlikte yürümenin gururu bu. Türkiye'nin geleceğini kuracak güç bizleriz. Öyle bir yürüyoruz ki bütün kumpasları onların başına çalacağız" diye konuştu.

Seçime az bir sürenin kaldığını hatırlatan Sancar "Bu düzeni ve iktidarı değiştirmenin ilk adımı 14 Mayıs'ta atılacaktır. Barışın, özgürlüğün ve adaletin yolunu açacağız. Bizlerle barış ve demokrasi gelecek. Bizler sandıkları ve irademizi koruyacağız. Her bir oy veren kardeşimiz aynı zamanda seçim görevlisidir. Sandıkların başında nöbet tutacağız. Birliğimizi kimsenin bozmasına izin vermeyelim. İrademizi güçlü tutalım ve bu düzeni değiştirelim" dedi.

Kaynak: AA