16 Nisan 2024, Salı
Haber Giriş: 16.11.2023 18:25 | Son Güncelleme: 16.11.2023 20:28

İmamoğlu: CHP'liliğimi kimse tartışmaya açamaz

İBB Başkanı İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun kendisi için "Partiyi ANAP'laştırmak istiyor" dediği iddialarına ilişkin, "Bu haberlerle aramızı bozamazlar. CHP'nin 15 yıllık üyesiyim. Biraz ukalaca olacak ama seçim kaybetmemiş üyesiyim. Onun için CHP'liliğimi kimse tartışmaya açamaz" yorumunu yaptı
İmamoğlu: CHP'liliğimi kimse tartışmaya açamaz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluCHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "CHP'yi İmamoğlu'na kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP'laştırmak istiyor" dediği iddialarına ilişkin konuştu. 

Kentsel dönüşüme giren Bakırköy'deki İş Bankası Mensupları Sitesi'nde gerçekleşen yıkıma katılan İmamoğlu, konuyla ilgili bir soruya şu yanıtı verdi: "Bu basın kupürünü, basın özetlerinde gördüm. Öncelikle benim çok referans aldığım bir gazete değil. İkincisi yani düşünün ki niye referans alınamaz. Aramızdaki ilişkiyi baba-oğul ilişkisi diye tarifleyen sayın önceki dönem Genel Başkanımızın, CHP'nin en önemli tarihi kurultayında kurultay başkanı teklifini yaparak beni davet eden sayın Genel Başkanımızın böylesi bir şey söylediğini düşünebilir misiniz? Ben mümkün bile görmüyorum... O bakımdan, bu tür basın kupürleri üzerinden, yayınlar üzerinden, mesnetsiz, kaynaksız haberler vesaireler, bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar. Kaldı ki ben CHP'nin 15 yıllık üyesiyim. Artı ilçe başkanlığını yapmış, ilçe belediye başkanlığını kazanmış, iki kez de İBB'nin ardı ardına seçimini kazanmış, tabiri caizse biraz ukalaca olacak ama seçim kaybetmemiş üyesiyim. Onun için CHP'liliğimi kimse tartışmaya açamaz."

Kaynak: AA