21 Haziran 2024, Cuma Gazete Oksijen
Haber Giriş: 19.03.2024 20:30 | Son Güncelleme: 19.03.2024 21:57

Kamuda bayram tatili 9 gün oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuda bayram tatilinin 9 güne uzatıldığını açıkladı. Kamu çalışanları 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak Ramazan Bayramı öncesindeki 1,5 gün idari izinli sayılacak
Kamuda bayram tatili 9 gün oldu

Ramazan Bayramı tatili, kamu çalışanları için 9 güne çıkarıldı. Açıklama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. 

ATO Congresium'da düzenlenen iftar programında konuşan Erdoğan şunları söyledi: "Kamu çalışanlarımızın 10 Nisan'da başlayacak Ramazan Bayramı öncesindeki 1,5 günlük sürede idari izinli sayılacakları kararımızı kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum. Böylece salı günkü yarım günü ve pazartesi gününü bayram tatiline ekleyerek kamu çalışanlarımıza 9 günlük rahatça değerlendirebilecekleri bir vakit verdik. Özel sektörümüzün de böyle bir yaklaşıma sahip olduğunu biliyoruz. Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor ve 1,5 günlük idari izin kararımızın hayırlı olmasını diliyorum." 

Kamu çalışanları 1,5 gün idari izinli sayılacak

Kamu kurumlarında görev yapanlar, Ramazan Bayramı öncesi 8 Nisan'da tam, 9 Nisan'da ise yarım gün idari izinli sayılacak. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına idari izne ilişkin yazı gönderildi. Yazıda, şu ifadelere yer verildi: "Ramazan Bayramı 9 Nisan 2024 Salı günü saat 13.00'te başlayıp, 12 Nisan 2024 Cuma günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 8 Nisan Pazartesi günü tam gün, 9 Nisan Salı günü ise yarım gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

 

 

 

 

Kaynak: AA